Aktualizacja: 10.07.2015 21:56 Publikacja: 09.07.2015 21:06
Ali Chamenei, najwyższy przywódca Islamskiej Republiki Iranu, modli się w teherańskim meczecie. Za nim inni czołowi politycy
Foto: AFP
Rzeczpospolita: Wydaje się, że dobiegają końca najważniejsze negocjacje naszych czasów – w sprawie zniesienia sankcji wobec Iranu w zamian za rezygnację z rozwijania programu atomowego. Nasłuchuje pan wieści z Wiednia? Jeżeli się tam dogadają, to jaki wpływ porozumienie będzie miało na pana życie?
Huszang Asadi: Nasłuchuję, ale złudzeń nie mam. Mojego życia to nie zmieni. Mieszkam poza Iranem i opowiadam się przeciwko tamtejszemu reżimowi.
Czyli w wyniku tego wyczekiwanego przez pół świata porozumienia, w którego negocjowanie od miesięcy zaangażowani są najważniejsi dyplomaci globu, nie wyłoni się nowy, otwarty Iran?
Dopóty nie będzie żadnego nowego Iranu, dopóki jest to Republika Islamska. Może będzie nowy Iran dla rządu, ale nie dla Irańczyków.
Zwykli Irańczycy nie skorzystają na zniesieniu sankcji, otwarciu rynku?
Może trochę zyskają gospodarczo, ale nie jestem pewien. Na razie władze znaczną część irańskich finansów wysyłają do takich miejsc jak Syria, Liban czy Irak. Dla Irańczyków, marzących o wolności i myślących o prawach człowieka, będzie raczej jeszcze gorzej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump przekonuje, że zarówno Rosja, jak i Ukraina, chcą zawrzeć porozumienie kończące wojnę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump zapowiedział, że „we właściwym czasie” spotka się z Władimirem Putinem.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzecznik Kremla poinformował, że USA i Rosja nie rozpoczęły jeszcze rozmów na temat spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wiceszef MSZ Rosji deklaruje gotowość do rozmów z USA, ale podkreśla, że to Stany Zjednoczone muszą wykonać pierwszy krok.
Jak informuje Radio Kraków, prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś rozpoczął zbiórkę podpisów i zamierza wystartować w wyborach prezydenckich. Zdaniem rozgłośni pochodzącego z Małopolski polityka mają wspierać środowiska katolickie oraz narodowe.
Sondaże partyjne są dziś przede wszystkim ważne w kontekście mobilizacji w kampanii prezydenckiej. W lutowym badaniu IBRiS KO jest na pierwszym miejscu. Trzecią siłą nadal jest Konfederacja. Co jeszcze z tego badania wynika?
Przewaga Rafała Trzaskowskiego nad Karolem Nawrockim zmniejszyła się w pierwszej turze, ale urosła w drugiej – wynika z sondażu, przeprowadzonego przez United Surveys.
Wojskowy Instytut Medyczny wraz z kluczowymi ośrodkami leczniczymi i uczelniami utworzył konsorcjum, którego celem jest rozwijanie wykorzystania technologii robotowej w medycynie.
Tomasz G., były poseł PiS i Solidarnej Polski, a obecnie właściciel prywatnej uczelni, został we wtorek skazany za wyłudzanie kredytów na podstawione osoby.
Prosiłem szefową KE Ursulę von der Leyen, żeby, ze względu na wagę relacji z USA, wykorzystać każdą możliwość, by te relacje były jak najlepsze - mówił rozpoczynając posiedzenie rządu premier Donald Tusk.
Sugestia OECD dotycząca wprowadzenia w Polsce podatku katastralnego to „wyciąganie pieniędzy od Polaków” – ocenił Marek Jakubiak, poseł koła Wolni Republikanie, który zadeklarował start w wyborach prezydenckich.
- To nie jest absolutnie żaden przełom, to jest jakaś PR-owa sztuczka – powiedział Sławomir Mentzen, kandydat Konfederacji na prezydenta RP, komentując poniedziałkowe wystąpienie premiera Donalda Tuska na GPW.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas