Aktualizacja: 19.10.2019 19:38 Publikacja: 18.10.2019 22:28
14 zdjęć
ZobaczFoto: AFP
Protestujący ściągnęli do Barcelony z całej Katalonii, część wyruszyła już w środę. Maszerując, zablokowali m.in. jezdnię autostrady i główne drogi w regionie. Demonstranci domagali się wolności "dla więźniów politycznych", wielu miało flagi i żółte wstążki - symbol sprzeciwu wobec uwięzienia przywódców separatystów.
Jak podała policja, w piątek - dniu strajku generalnego w Katalonii - w Barcelonie na ulicach demonstrowało ok. 525 tysięcy ludzi. Protest miał charakter pokojowy, jednak wczesnym wieczorem w centrum miasta doszło do zamieszek i starć separatystów z policją. Rozruchy zaczęły się przy jednej z głównych ulic Barcelony, Via Laietana. W stronę policjantów zamaskowani demonstranci rzucali kamieniami, butelkami oraz koktajlami Mołotowa. Protestujący wznosili na ulicach prowizoryczne barykady i podpalali je. W odpowiedzi służby porządkowe użyły początkowo pałek i gazu łzawiącego. Potem do akcji wkroczyły oddziały szturmowe policji z armatkami wodnymi. Wyparto protestujących z Via Laietana i ugaszono płonące barykady. Rany odniosły 152 osoby.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskie drony-kamikadze znów atakowały Ukrainę. Alarm ogłoszono m.in. dla Kijowa.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Z biurami podróży wyjechało tego lata 21,8 procent więcej klientów niż rok temu. Większemu ruchowi w biurach podróży sprzyjała dobra sytuacja gospodarcza i niskie ceny wycieczek. Ale teraz dynamika wzrostu wyhamuje - to wnioski z badania Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata.
Ten rok turystyka hiszpańska zakończy kilkoma rekordami. Przyjedzie 95 milionów turystów, zostawią 200 miliardów euro, co da 13 procent Produktu Krajowego Brutto. Przy tym turystyka zapewnia pracę 2,8 miliona ludzi. Są jednak sygnały zapowiadające trudności - ocenia branża.
Korzystanie z mieszkań w historycznym centrum Madrytu musi być ograniczone. Chodzi o to, by mieszkańcy nie musieli się z niego wyprowadzać - planują władze miasta.
Królewskie Towarzystwo Architektów Brytyjskich wybrało najlepszy budynek na świecie. To drewniany blok mieszkalny z mieszkaniami socjalnymi, znajdujący się pod Barceloną.
Władze Teneryfy zapowiadają, że będą karać turystów, których trzeba będzie ratować, jeśli okaże się, że do wędrówki górskiej nie byli odpowiednio przygotowani. Chodzi o sytuacje, kiedy podróżni wyruszają na szlak w nieodpowiednim stroju, a potem potrzebują pomocy.
Hiszpańscy hotelarze chcą odszkodowania od Booking.com. Zarzucają tej firmie stosowanie klauzul abuzywnych w umowach z nimi. Chodzi o blokowanie oferowania niższych cen.
Zara to już nie tylko ubrania czy akcesoria do domu. Inditex, właściciel jednej z najbardziej znanych marek odzieżowych na świecie, uruchamia nowy projekt, który wkrótce ma stać się globalnym biznesem.
Międzynarodowe Zrzeszenie Transportu Lotniczego IATA potępiło decyzję rządu Hiszpanii o zniesieniu opłat za bagaż podręczny dla pasażerów i nałożeniu na linie lotnicze 179 milionów euro kar. Jak twierdzi, podważa to swobodę tworzenia własnej polityki cenowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas