W sądzie trzeba teraz mówić krócej - Marek Domagalski o skutkach ograniczeń epidemicznych

Ograniczenia epidemiczne trzeba brać pod uwagę, składając pisma do sądu, prosząc o prawnika, wchodząc do sądu i występując przed sądem. To ekstrawymogi, które lepiej poznać zawczasu.

Publikacja: 22.08.2020 00:01

W sądzie trzeba teraz mówić krócej - Marek Domagalski o skutkach ograniczeń epidemicznych

Foto: AdobeStock

Nie ma teraz ważniejszej kwestii w sprawie sądowej (poza jej wygraniem) niż ograniczenia epidemiczne. Niestety, oprócz tych ogólnych, jak maseczka, zachowanie odległości, na które zresztą przy wejściu do sądu zwrócą nam uwagę i zmierzą temperaturę (więc nie można gorączkować, a maseczkę trzeba mieć ze sobą), różne sądy wprowadzają własne ograniczenia. Trzeba zatem odpowiednio wcześnie się z nimi zapoznać, tym bardziej że zalecane jest przyjście tuż przed rozprawą, a czasem ten kwadrans może nie starczyć na znalezienie właściwej sali. Na szczęście wszystkie sądy mają na swoich stronach internetowych podstawowe, ale rzadko wszystkie informacje dla podsądnego, świadka czy strony sprawy cywilnej. Ale od nich trzeba zacząć.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Praca, Emerytury i renty
Nie wszyscy uprawnieni dostaną 13. emeryturę w tej samej wysokości. Od czego zależy kwota?
Prawo karne
Rośnie przestępczość obcokrajowców. Potrzebna nowa strategia
Zawody prawnicze
Państwo nie chce już płacić milionów komornikom za przymusową emeryturę
Sądy i trybunały
Prawnicy kojarzeni z poprzednią władzą jednoczą siły. Inicjatywa wyszła z TK
Konsumenci
Jest pierwszy „polski” wyrok dotyczący sankcji kredytu darmowego