Aktualizacja: 15.01.2025 12:36 Publikacja: 24.01.2023 02:00
Foto: Adobe Stock
Skąd pomysł na fuzję? I kancelaria Rymarz Zdort, i Maruta Wachta miały silną pozycję na rynku.
Paweł Rymarz (P.R.): Kancelaria Rymarz Zdort dostrzegała od dawna luki w swych kompetencjach. Jesteśmy liderem w każdej branży, za jaką się bierzemy, a tych, których nie umiemy – nie dotykamy. O ile można żyć bez wielu kompetencji, w dzisiejszym świecie brak umiejętności poruszania się w prawie związanym z nowoczesnymi technologiami, jest ułomnością. Paweł Zdort rzucił myśl, aby eliminacja tej ułomności była naszym priorytetem. Tworzenie zespołów organicznie, czyli próba wynajmowania ludzi, budowania kompetencji przez drobne kroki, zajęłaby lata. Ponieważ znałem mec. Marutę, więc gdy pojawił się pomysł, że powinniśmy się znać na prawie nowych technologii – pomyślałem, by się połączyć. Poprosiłem o spotkanie w cztery oczy, na którym, o ile pamiętam, bez specjalnych wstępów zapytałem, czy moglibyśmy połączyć nasze firmy.
Nawet jeśli o danej regulacji czy dokumencie wypowiedziały się już dziesiątki prawników, niekoniecznie wszystko musi być jasne i oczywiste.
Ustawodawca nie przewidział, że dane sygnalisty mogą zostać ujawnione nieupoważnionym osobom ze względu na przepisy ustawy o opłacie skarbowej.
Realne szanse na zaspokojenie wierzyciela są często bardzo małe.
Czy sędziowie powołani do Sądu Najwyższego przez nową KRS po 2018 r. są bardziej otwarci na strategiczną litygację prowadzoną przez Ordo Iuris? Analiza decyzji podejmowanych przez nowych i starych sędziów w sprawach z udziałem Ordo Iuris wskazuje, że obraz jest bardziej zniuansowany, niż wskazywałyby pozory.
Nie ma racjonalnych powodów, by o ważności wyborów prezydenckich nie orzekła Izba Kontroli Nadzwyczajnej SN, jak to czyniła już kilkakrotnie.
Połączenie sił z zespołem Hogan Lovells przyniosło firmie Rödl & Partner niemal 30 nowych specjalistów, w tym uznanych prawników i ekspertów.
Kancelaria HRLS Zwolińska & Zwoliński z radością ogłasza awanse w swoim zespole, które od stycznia 2025 roku wzmacniają strukturę organizacyjną firmy. Decyzje o awansach to nie tylko wyraz uznania dla zaangażowania i profesjonalizmu pracowników, ale także element strategicznego rozwoju kancelarii, który jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby klientów.
Prawnicy Kancelarii KKLW z praktyki postępowań sądowych odnieśli sukces w sprawie o zapłatę za wykonane roboty budowlane. Trwający 12 lat proces klientowi kancelarii osłodziły wypłacone odsetki.
O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.
Skala działalności, ale też pewien nieuchwytny duch kancelarii sprawiają, że najbardziej utalentowane osoby mogą rozwijać w CMS swoje kompetencje – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS.
Wszyscy muszą reagować na zmiany w otoczeniu, a jeśli potrafią, to powinni je wyprzedzać. Inaczej znikną z rynku. Ta zasada dotyczy wszystkich: i firm i samorządów prawniczych - mówi Maciej Bobrowicz, radca prawny, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych przez trzy kadencje.
Nowa technologia jest w stanie wykonywać wiele rutynowych zadań, ale nie zmniejszy zapotrzebowania na wykwalifikowanych prawników. Ich rola będzie jednak ewoluować w kierunku analitycznych, strategicznych oraz zarządczych funkcji.
Prawnicy, którzy publikują specjalistyczne teksty na stronie kancelarii, mogą skorzystać z preferencyjnych 50 proc. kosztów uzyskania przychodów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas