Aktualizacja: 25.01.2022 02:00 Publikacja: 25.01.2022 10:07
Foto: Adobe Stock
Weszliśmy już w 2022 r., a pieniędzy z Funduszu Odbudowy UE nie ma i nikt nie potrafi powiedzieć, kiedy będą. Możemy tylko zachęcać rząd polski i Komisję Europejską do wykrzesania z siebie silnej woli porozumienia. Długi konflikt szkodzi wszystkim, a kompromis do tej pory nie został osiągnięty. Jak to rozumieć?
Na początku stycznia KE wydała komunikat, że rozmowy w sprawie polskiego Krajowego Planu Odbudowy (KPO) trwają. Rząd polski powtarza to samo. Nie wiemy, na jakim te rozmowy są etapie i czy jest wola obu stron do rozwiązania sporu. Komisja domaga się likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego jako warunku odblokowania pieniędzy z Funduszu Odbudowy, który ma wspomóc naszą gospodarkę mocno nadwerężoną pandemią. Nasz budżet i samorządy czekają na nie z utęsknieniem. Wynika z tego, że negocjacje są nieskuteczne. Co na to KE i inne instytucje? Trzeba też pamiętać, że po zgodzie KE musimy uzyskać zgodę Rady, która będzie miała miesiąc na analizę KPO.
Przypadki dwóch lekarzy i jednej notariusz pokazują, jak bardzo pobłażliwe mogą być rozstrzygnięcia w sprawach d...
Osiągnięciem politycznym jest zarówno stworzenie mody na demokrację, jak i wykorzystanie koniunktury do jej wpro...
Można być równocześnie świetnym jurystą i kiepskim prawnikiem rodzinnym.
Jeżeli sądy pobierają opłaty za prowadzenie postępowań, to powinny dokładnie informować uczestnika, jak i do kie...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
To, co dzieje się w wymiarze sprawiedliwości, jest konsekwencją zawłaszczania państwa przez zwycięskie koalicje...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas