Aktualizacja: 15.11.2024 11:51 Publikacja: 07.06.2022 13:00
Foto: Shutterstock
Rosja wyeksportowała w maju 1,26 mln ton pszenicy, czyli prawie dwa razy więcej niż w maju 2021 roku (675 tys. ton). Ogólnie eksport zboża w zeszłym miesiącu wyniósł 1,808 mln ton, poinformowała Elena Tiurina, dyrektor departamentu analitycznego Rosyjskiego Związku Zbożowego.
Od początku bieżącego roku rolniczego (od lipca 2021 r.) do 5 czerwca 2022 r. Rosja wyeksportowała 41,7 mln ton zboża. Kwota ta obejmuje 35,04 mln ton pszenicy, 3,42 mln ton jęczmienia i 3,232 mln ton kukurydzy. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku rolniczego dostawy zboża zmniejszyły się o 14 proc.
Rosyjski urząd patentowy Rospatent otrzymał wniosek firmy o zarejestrowanie nowej marki wódki . Wnioskodawcą jest firma technologiczna z St Petersburga RAU IT - poinformował „Moscow Times”.
Prokuratur generalny Rosji sprawdzi informacje o zawyżaniu przez producentów cen na przetwory mleczne. Takie polecenie wydał mu Kreml. Reżim niepokoi rosnące niezadowolenie Rosjan z coraz większych podwyżek cen żywności.
Masło od początku roku zdrożało już o 40 proc. Ile może kosztować w święta? - Zbliżamy się do 10 zł - mówi ekspert. Wszystko przez to, że producentom bardziej opłaca się dziś wytwarzanie np. serów, a nie masła.
Okazało się, że polscy konsumenci także w przypadku żywności szukają tańszych zamienników – mówi Andrzej Gantner, wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności. – Żywność w wydatkach Polaków staje się coraz znaczącym ciężarem i dlatego szukają oszczędności – dodaje.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Polskie firmy wciąż walczą o nowe rynki, na których chcą sprzedawać produkty rolno-spożywcze. W kraju wyzwaniem jest m.in. lokalny popyt oraz automatyzacja, zrównoważony rozwój i utrzymująca się presja płacowa.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Sąd wojskowy w Rosji skazał - in absentia - twórcę Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego na dożywocie.
Pomysł spotkania szefów dyplomacji Polski, Francji i Niemiec we wtorek w Warszawie miałby być wstępem do reorganizacji Unii w czasie polskiego przewodnictwa - dowiaduje się „Rzeczpospolita”.
Z ponad 20 milionów turystów z zagranicy, którzy przyjechali do Malezji w 2023 roku, 2,8 miliona odwiedziło Langkawi, egzotyczną wyspę, której symbolem jest orzeł. Dzięki uruchomieniu przez biuro podróży Itaka lotów czarterowych z Polski jest szansa, że będzie ich ponad 3 miliony w tym roku.
„Kluczową potrzebą” nazwał przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un, rozwój systemów uzbrojenia, które są powszechnie używane w czasie wojny Rosji z Ukrainą.
O zatrzymaniu prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka przez funkcjonariuszy CBA poinformował rzecznik prasowy szefa MSWiA Jacek Dobrzyński.
Czy Rosja będzie w stanie odbudować swoje wpływy w krajach byłego ZSRR, które od lat zmierzały w kierunku integracji z Zachodem, oraz skutecznie zawalczy o globalne Południe?
Mieliśmy oczywiście wszyscy informację o tym, że Jacek Sutryk był niechlubnym absolwentem studiów MBA na Collegium Humanum, ale wtedy nie mieliśmy żadnych innych informacji ponad to, o czym informował sam Jacek Sutryk, który mówił, że normalnie uczestniczył w studiach, normalnie przystępował do egzaminu i normalnie nabył uprawnienia - mówił Krzysztof Kwiatkowski, senator Platformy Obywatelskiej. Zwrócił uwagę na to, że w tej sprawie "prokuratura działa niezależnie".
- Wsłuchuję się w głos mieszkańców, którym jestem wdzięczny za wsparcie - mówił w rozmowie z TVN24 prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas