Słuchacz sam w domu

Pandemia skutecznie zablokowała imprezy masowe. Odwołano festiwale muzyczne oraz setki tysięcy koncertów. Zainicjowana przez Lady Gagę akcja charytatywna „One World: Together At Home" daje namiastkę tych wszystkich wstrzymanych wydarzeń. Wokalistka zaprosiła do wirtualnego muzycznego wydarzenia ponad 50 wykonawców, których występ, składający się z 79 piosenek, trwał sześć godzin. Dzięki towarzyszącej mu zbiórce na konto Światowej Organizacji Zdrowia przekazano niemal 130 mln dol., a jego zapis dostępny jest na popularnych serwisach streamingowych zarówno w wersji audio, jak i video.

Publikacja: 05.06.2020 18:00

Słuchacz sam w domu

Foto: Rzeczpospolita

Usłyszymy tu wykonawców ze wszystkich kontynentów. Muzykę afrykańską reprezentują Burna Boy i Sho Madjozi. Latynoskie rytmy słychać w utworach Sebastiana Yatry, Malumy, nie brakuje też Louisa Fonsi i jego nieśmiertelnego „Despacito".

Ten koncert to możliwość usłyszenia wielu przebojów w nowych akustycznych wersjach. „Mad World" Tears For Fears w wykonaniu Adama Lamberta ścina z nóg. Ellie Goulding śpiewająca jedynie w towarzystwie gitary pokazuje pełnię swego wokalnego talentu. Podobnie Jennifer Lopez, która w piosence „People" dokonuje wizerunkowego przełomu. Nie zabrakło muzycznych klasyków jak „Stand By Me" w wykonaniu Johna Legenda i Sama Smitha czy „Sunny" w brawurowej wersji Billie Eilish, która wplata w kompozycję Bobby'ego Hebba motyw z muzyki do serii o Agencie 007. Nie zawodzi stara gwardia – The Rolling Stones, Elton John i Paul McCartney prezentują się z energią debiutantów. Równie dobrze wypadają dawno niesłyszane Sheryl Crow oraz Annie Lenox, wykonująca jedną z piosenek z córką.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”: AI Act. Jak przygotować się na zmiany?
Plus Minus
„Jak będziemy żyli na Czerwonej Planecie. Nowy świat na Marsie”: Mars równa się wolność
Plus Minus
„Abalone Go”: Kulki w wersji sumo
Plus Minus
„Krople”: Fabuła ograniczona do minimum
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Plus Minus
„Viva Tu”: Pogoda w czterech językach