Walka z wirusem w wydaniu rosyjskim

Mieli nosa ci Rosjanie. Jeszcze w 2019 r. nakręcili serial opowiadający o epidemii groźnej odmiany grypy. Ich wirus nie przypomina jednak koronawirusa. Nie pozbawia węchu i smaku. Najpierw podrażnia płuca, potem oślepia, a następnie okrutnie zabija. I to w ciągu czterech dni od zakażenia! Rozpowszechnia się drogą kropelkową i nie przejmuje panującymi na wschodzie mrozami. Nie zwraca też uwagi na działania państwa, które bez powodzenia otacza kordonami sanitarnymi kolejne ogniska choroby. W efekcie władzę w kraju stopniowo przejmują zbrojne bandy. Dochodzi do morderstw, gwałtów i kradzieży. Prawo przestaje obowiązywać.

Publikacja: 22.01.2021 18:00

Walka z wirusem w wydaniu rosyjskim

Foto: materiały prasowe

Twórcy „Ku jezioru" nie pokazują zmian zachodzących w społeczeństwie, nie śledzą działań polityków czy naukowców. Wolą skupić się na wąskiej grupie osób próbujących przetrwać w nowej rzeczywistości. To mieszkańcy podmoskiewskiego osiedla domków jednorodzinnych powiązani dość skomplikowanym układem towarzyskim. Siergiej mieszka z Anną, swoją nową kochanką, która wychowuje cierpiącego na zespół Aspergera Miszę. Swojego syna Antona mężczyzna rzadko kiedy widuje, gdyż żona utrudnia mu z nim kontakty. Najczęściej spotyka się więc z nowobogackim sąsiadem Leonidem, którego nowa żona spodziewa się dziecka, a nastoletnia córka Polina sprawia kłopoty wychowawcze.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
„Lipowo: Kto zabił?”: Karta siekiery na ręku
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Plus Minus
„Cykle”: Ćwiczenia z paradoksów
Plus Minus
Gość "Plusa Minusa" poleca. Justyna Pronobis-Szczylik: Odkrywanie sensu życia
Plus Minus
Brat esesman, matka folksdojczka i agent SB
Plus Minus
Szachy wróciły do domu