Aktualizacja: 09.10.2020 13:39 Publikacja: 09.10.2020 13:35
Foto: Konrad Siuda, Plus Minus
„Spór dotyczący rozumienia seksualności nie jest tylko abstrakcyjnym dyskursem akademickim, lecz przekłada się na konkretne rekomendacje i modele życia kształtujące codzienne relacje osobowe, stosunki społeczne oraz sposób rozumienia i praktykowania ludzkiej wolności. Przez ostatnie dekady dokonują się w tej sferze kolejne rewolucje” – pisze prof. Aleksander Bobko w tekście „Miłości trzeba uczyć”, otwierającym najnowsze wydanie magazynu „Plus Minus”. I dodaje, że linia sporu w dyskusji na temat istoty i miejsca seksualności w życiu człowieka wydaje się prosta: „można przyjąć, że przyjemność jest jedynym konkretnym kryterium wartościującym ludzkie działania, lub też traktować przyjemność jako element szerszego spektrum wartości, w którym istnieje coś ważniejszego niż przeżycie zadowolenia”.
Akt o sztucznej inteligencji to pierwsza próba kompleksowego uregulowania AI na świecie. W jaki sposób unijne przepisy wpłyną na rozwój i wykorzystanie sztucznej inteligencji w Europie i poza nią?
„Nowy świat na Marsie” Roberta Zubrina należy czytać wraz z wcześniejszą książką „Czas Marsa”, która ukazała się w połowie lat 90. A to w celu odnotowania zmian, jakie nastąpiły w astronautyce w ciągu ostatnich 30 lat.
„Abalone Go” to podróżna wersja klasycznej gry logicznej.
Poezja Zdzisława Lipińskiego jest zdyscyplinowana i skondensowana. Bardziej uwydatnia ciszę, przeciwwagę dla rozgadanej kultury masowej.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Czy dominacja Ameryki na światowej scenie się kończy? Czy chiński smok zacznie dyktować warunki globalnego ładu? I czy to oznacza kres demokracji, jaką znaliśmy przez ostatnie 30 lat.
Jak ocalić prywatność w sieci? Dlaczego każdy z nas powinien zacząć poważnie traktować kwestię cyberbezpieczeństwa? I czy dobrze zapowiadająca się polityczna kariera Michała Dworczyka właśnie legła w gruzach? O tym dyskutują Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.
Jak wielkie pieniądze zmieniają futbol? Jaka może być przyszłość sportu, czym będą ekscytować się nowe pokolenia? I czy czekające nas zmiany powinny przerażać zagorzałych kibiców? O tym dyskutują Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.
Czy rewolucja internetowa już nas pochłonęła? Jak radzić sobie w coraz bardziej skomplikowanej sieci? Co o swoim dziele myślą po latach twórcy internetu i jak wyglądać może jego przyszłość, czy nadal będzie powszechny i w zasadzie bezpłatny? O tym rozmawiają Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.
Co czeka polską lewicę? Czy da się budować poparcie głównie na popularności wśród młodych? Jak w dobie tak silnej polaryzacji pogodzić postulaty kulturowe z socjalnymi? O tym w najnowszym podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.
Czy dany nam będzie powrót do normalności? Do świata, który odebrała nam pandemia. Stylu życia, który nam ukradziono. A może utraciliśmy coś bezpowrotnie?
Historię da się opowiedzieć na wiele sposobów. Często jednak opowieści te nie służą odkrywaniu prawdy, a budowaniu jej interpretacji zbliżonych do poglądów interpretującego. Jak więc nie mówić o historii? Jak unikać subiektywnej oceny?
To będzie sielanka ciągłego rozwoju osobistego bez uciążliwych, ale koniecznych do wykonywania zawodów, czy dystopia wypełniona nudą i brakiem możliwości? Czeka nas społeczny progres czy załamanie? Czy człowiek będzie w stanie panować nad sztuczną inteligencją? I gdzie swój początek mają futurystyczne historie o buncie maszyn? O tym wszystkim dyskutują Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas