Aktualizacja: 16.02.2025 15:04 Publikacja: 23.09.2022 17:00
„Will of the People”, Muse, dystr. Warner Music Poland
Tytułowy utwór z nowej płyty Muse dobrze oddaje, z jaką muzyką będziemy mieli do czynienia na dziewiątym studyjnym albumie zespołu. W „Will of the People” („Wola Ludu”) dostajemy mocny, gitarowy riff, przesterowany bas, wyraźny rytm, wokal przepuszczony przez sampler oraz bardzo ciekawe elektroniczne brzmienia. A zatem znajomy styl, dzięki któremu trio pokochały miliony fanów na świecie.
Większość spośród dziesięciu utworów nawiązuje do dotychczasowych dokonań Brytyjczyków. O sile utworu „Won’t Stand Down” stanowi doskonała sekcja rytmiczna, za to w „Kill or Be Killed” przesterowany wokal idealnie współgra z soczystym brzmieniem gitary. „Liberation” to ewidentny hołd złożony przez Matta Bellamy’ego i spółkę zespołowi Queen – monumentalna ballada przeplatająca dźwięki fortepianu oraz chórki rodem z „Bohemian Rhapsody”. Dwie pozostałe ballady również stanowią o sile albumu. O ile „Verona” utrzymana jest w elektronicznym klimacie, o tyle „Ghosts” to niezwykłej urody, akustyczny przebój prowadzony przez fortepianowe arpeggia. To piękny utwór o trudzie pogodzenia się z utratą ukochanej osoby, wpisujący się w kanony wyznaczone przez Beatlesów i ich „Yesterday”.
W kolejnym odcinku podcastu „Posłuchaj Plus Minus” temat niezwykle ważny – wolność słowa, czyli podstawa demokracji. Potwierdzenie tego, że nasz głos, nasze wypowiedzi mają znaczenie i mogą zmienić rzeczywistość społeczną.
Książka „Przy stoliku w Czytelniku” wywołuje nostalgię za czasami, kiedy jeszcze było trochę bardziej wytwornie, chociaż pod uciskiem. Zanikła dziś sztuka konwersacji, no i artyści już nie tacy.
W dzisiejszym świecie poczucie istnienia wartości ma szczególne znaczenie. A to właśnie daje lektura książki „The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”.
Tak jak Bośnia ma swoją najbardziej literacką rzekę Drinę, opiewaną przez noblistę Ivona Andricia, tak i my w Polsce mamy nasz najbardziej literacki ze wszystkich cieków – Bug. Książki o nim powstają i zdaje się, że wciąż powstawać będą. Są świeże przykłady.
Piekło to świat bez przyjaźni, przyszłości i nadziei – mówi Adam Zagajewski w swoich ostatnich wierszach.
Rząd chce zwiększyć środki z budżetu na repatriację. I znieść limity. To ważne, bo Polacy z Azji chcą wracać nad Wisłę. Są tu potrzebni. Zwłaszcza dziś.
MSWiA chce tak zmienić przepisy dotyczące repatriacji, aby stworzyć warunki do powrotu większej liczby osób o polskich korzeniach do kraju.
„Czy Pani/Pana zdaniem rząd Donalda Tuska jest w stanie poprawić sytuację gospodarczą Polski?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Walentynki u singli, w parach i u rodziców bardzo małych dzieci wyglądają skrajnie odmiennie. Życie przechodzi od wręczania róż po zabawę brokatowym klejem na bal w przedszkolu. Ale oprócz świętowania miłości, trzeba jeszcze o nią dbać. A kto to umie?
Policjantowi, który zostawił zatrzymanego pod opieką żołnierza WOT, przybranego do policyjnego patrolu, grozi dyscyplinarka. Żołnierz nie ma bowiem w patrolu takich samych uprawnień jak funkcjonariusz.
Trybunał w Strasburgu uznał, że Polska naruszyła art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka poprzez zwolnienie homoseksualnego nauczyciela, który prowadził bloga zawierającego m.in. treści erotyczne. Trzech z siedmiu sędziów złożyło jednak zdanie odrębne.
Książka „Przy stoliku w Czytelniku” wywołuje nostalgię za czasami, kiedy jeszcze było trochę bardziej wytwornie, chociaż pod uciskiem. Zanikła dziś sztuka konwersacji, no i artyści już nie tacy.
W dzisiejszym świecie poczucie istnienia wartości ma szczególne znaczenie. A to właśnie daje lektura książki „The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas