Życie jako pełna bodźców ekspedycja

Okazuje się, że serwisy VOD także nie znoszą próżni. Dopiero co dobiegł końca czterosezonowy „Atypowy" (2017–2021), jedna z najwartościowszych pozycji dostępnych w szerokiej ofercie Netfliksa, a już konkurencyjna platforma Amazon Prime Video prezentuje „Tak to widzimy". Tym, co łączy obie propozycje, jest fakt, że ich główni bohaterowie są osobami dojrzewającymi w spektrum autyzmu.

Publikacja: 25.02.2022 17:00

Życie jako pełna bodźców ekspedycja

Foto: materiały prasowe

Jack (Rick Glassman), Violet (Sue Ann Pien) i Harrison (Albert Rutecki) są dwudziestopięciolatkami znającymi się od dzieciństwa. Niewiele jednak wskazuje na to, by byli najlepszymi przyjaciółmi. Nic z tych rzeczy. Po prostu dzielą mieszkanie w jednej z dzielnic Los Angeles i próbują wybić się na niezależność – każde z nich na swój własny sposób. Jack ma programowanie komputerowe w małym palcu. Sztukę tę opanował do tego stopnia, że nie może znieść faktu, iż jego szefostwo nie rozumie pewnych procesów tak dobrze jak on. Chłopak nie owija w bawełnę – przełożonych traktuje jak bandę głupców i ignorantów. Violet, istny wulkan emocji, dziewczyna zatrudniona w jednej z sieci gastronomicznych, marzy o tym, by znaleźć wreszcie partnera, z którym mogłaby spędzić resztę życia. Problem w tym, że każdy stawiany przez nią krok kontroluje jej starszy brat Van (Chris Pang). Z kolei Harrison, nie dość że walczy z nadwagą – bez kozery wytykaną mu przez innych domowników – to jeszcze cierpi na agorafobię. Wyjście do pobliskiej lodziarni to dla niego pełna nieprzyjemnych bodźców ekspedycja. Pieczę nad całą trójką sprawuje Mandy (Sosie Bacon), nad wyraz dojrzała młoda kobieta, która rzecz jasna zmaga się ze swoimi prywatnymi problemami.

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Plus Minus
Co można wyczytać z priorytetów prezydencji przygotowanych przez polski rząd? Niewiele
Plus Minus
Po co organizowane są plebiscyty na słowo roku? I jakie słowa wygrywały w innych krajach
Plus Minus
Gianfranco Rosi. Artysta, który wciąż ma nadzieję
Plus Minus
„Rozmowy o ludziach i pisaniu”. Dojmujące milczenie telefonu w domu
Plus Minus
„Trojka” Izabeli Morskiej. Tożsamość i groza w cieniu Rosji