Krystyna Szumilas: po mnie kolejni ministrowie też byli najgorsi

System edukacji powinien być elastyczny, bo zawsze będzie istnieć konieczność dopasowywania go do czasu, w którym żyją dzieci - mówi Krystyna Szumilas, minister edukacji w dugim rządzie Donalda Tusk.

Publikacja: 22.01.2021 18:00

Krystyna Szumilas – polityk i samorządowiec, posłanka na Sejm IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji (od

Krystyna Szumilas – polityk i samorządowiec, posłanka na Sejm IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji (od 2001); od 2007 do 2011 sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a od 2011 do 2013 minister edukacji narodowej. Była członkinią Unii Wolności, a od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej.

Foto: EAST NEWS/Stanisław Kowalczuk;

Plus Minus: 20 lat mija od założenia PO. Jest pani w partii od początku. Czy ugrupowanie się zmieniło? Andrzej Olechowski, jeden z założycieli PO, powiedział ostatnio, że nie widzi w tej partii ludzi zdolnych do rządzenia.

Nie zgadzam się z tym. Skoro jestem w Platformie Obywatelskiej i pracuję na jej sukces, to dlatego, że wierzę, iż wspólnie możemy zrobić coś dobrego. Według mnie te podstawowe wartości, dla których zapisałam się do PO – wolność gospodarcza, wolność podejmowania decyzji, myślenie o tym, że każdy człowiek jest ważny i że tak trzeba zmieniać rzeczywistość, aby każdy znalazł w niej swoje miejsce – nie uległy zmianie.

Pozostało 96% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”: AI Act. Jak przygotować się na zmiany?
Plus Minus
„Jak będziemy żyli na Czerwonej Planecie. Nowy świat na Marsie”: Mars równa się wolność
Plus Minus
„Abalone Go”: Kulki w wersji sumo
Plus Minus
„Krople”: Fabuła ograniczona do minimum
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Plus Minus
„Viva Tu”: Pogoda w czterech językach