Aktualizacja: 23.02.2025 21:20 Publikacja: 22.10.2021 16:00
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki
Foto: PAP/Tomasz Wojtasik
Jednym słowem: nic się nie stało. Wszystko było cudownie, a atmosfera milutka. I może bym nawet w to uwierzył, gdyby nie raziło to sztucznością. Z wizyt ad limina innych episkopatów wycieka o wiele więcej. Hierarchowie dzielą się słowami papieża, niekiedy zaskakującymi, a niekiedy ostrymi, wiadomo, że w rozmaitych regionach biskupi spotykają się z krytyką. A u nas NIC. Tak jakby to była wycieczka zakładowa, a nie rozmowa o stanie Kościoła. I nawet jeśli któryś z biskupów nieco się wychyli – jak zrobili to prymas Polski jeszcze przed rozpoczęciem wizyty, arcybiskup Grzegorz Ryś czy biskup Adrian Galbas, to i tak wrażenie pozostaje.
Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu w 2024 roku w Polsce ze sztucznej inteligencji sięgało zaledwie 6 proc. polskich przedsiębiorstw. W grupie małych i średnich przedsiębiorstw odsetek ten był jeszcze niższy.
Oto prawdziwa nauka płynąca z „Na smyczy Kremla”: powierzchnia życia politycznego w Europie i gdzie indziej jest tylko pozornie tym, czym się wydaje i za co ją bierzemy.
I cóż, że z Czech, skoro „Kingdom Come: Deliverance II” cieszy i na dodatek bawi.
Zależność pomiędzy gatunkami zwierząt przypomina relację ludzi, którzy znali się w szkole, ale ich drogi się rozeszły.
„3000 metrów nad ziemią” dzieli widzów. Jedni się bawią, drudzy są rozczarowani.
Papież Franciszek pozostaje w stanie krytycznym, a badania krwi wykazały łagodne objawy niewydolności nerek, „która jest obecnie pod kontrolą” – poinformował Watykan. Dodał, że od wczorajszego wieczoru papież nie miał kryzysów oddechowych.
Watykan poinformował w najnowszym komunikacie, że papież „miał spokojną noc i odpoczął”. Franciszek od ponad tygodnia walczy z chorobą – z powodu obustronnego zapalenia płuc przebywa w klinice Gemelli w Rzymie.
Włoskie media rozpisują się w piątek o tym, że papież – który od ponad tygodnia przebywa we włoskim szpitalu – może zrezygnować z powodu choroby. Franciszek choruje na obustronne zapalenie płuc. Szczególnie podatny jest on na tego typu infekcje – w młodości zachorował bowiem na zapalenie opłucnej i usunięto mu część jednego płuca.
Stan zdrowia papieża Franciszka „nieznacznie się poprawia” – wynika z najnowszej informacji, przekazanej przez Watykan.
Dla wnioskodawców ubiegających się o opinie zabezpieczające kluczowe jest, aby cel powołania do życia, a następnie funkcjonowania fundacji rodzinnej był zgodny z tym, który przyświecał środowisku firm rodzinnych – zapewnieniu ciągłości i trwałości funkcjonowania majątku firmowego i rodzinnego.
Złoty w czwartkowe popołudnie zyskiwał na wartości. Pomogła mu globalna słabość dolara.
Podobno postęp polega na tym, że światem przestają rządzić prawa dżungli zastąpione prawami zdrowego rozsądku. Czasem to się jednak cofa.
Papież Franciszek, który zmaga się w szpitalu z obustronnym zapaleniem płuc, jest w stabilnym stanie, a wyniki ostatnich badań krwi wykazały „nieznaczną poprawę” - poinformował Watykan w najnowszym komunikacie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas