Potwierdził to [b]Sąd Najwyższy (sygn. CSK 191/10)[/b] w sprawie, w której kością niezgody stała się nazwa "Złoty Róg".
Kajetan P. używa jej od 13 – 14 lat na oznaczenie działalności, którą prowadzi w trzech punktach gastronomicznych. Jeden z nich to letni bar piwny przy ulicy Wolności w Kaliszu. Ta nazwa widnieje nad barem, na pieczątkach, ulotkach, fakturach itd. Kajetan P. nie zadbał jednak o jej zarejestrowanie w Urzędzie Patentowym i nie ma prawa ochronnego.
W grudniu 2005 r. pod tym samym adresem restaurację pod nazwą "Złoty Róg Browar Kaliski" otworzyła spółka z o.o. POZ – Garden, która sprzedaje w niej produkowane przez siebie piwo. Ta nazwa stanowi element kompozycji słownograficznej w postaci owalu. Obok stylizowanych słów "Złoty Róg" umieszczone są słowa "Browar Kaliski" oraz napis "Kacper Schulz 1677 r." na tle zarysu kamienicy, w której mieści się browar. Przed wojną w tym miejscu znajdował się sklep "Złoty Róg". Tą nazwą oznaczony jest również pobliski przystanek autobusowy.
W 2007 r. Kajetan P. wystąpił przeciw spółce, domagając się ochrony na podstawie [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=845EC053B16E324D8C4A9C0E55E468AA?id=170546]ustawy z 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji[/link].
Sąd I instancji udzielił mu jej, orzekając zakaz używania przez spółkę nazwy "Złoty Róg" dla działalności prowadzonej we wskazanym lokalu, usunięcia jej ze wszystkich przedmiotów nią oznaczonych, a zwłaszcza reklam, neonów i szklanek, a także zamieszczenia w prasie przeprosin.