Aktualizacja: 18.11.2024 15:57 Publikacja: 19.11.2021 08:33
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński
Kraska był pytany dlaczego władze nie decydują się na wprowadzanie nowych obostrzeń, w tym rozwiązań zachęcających do szczepień przeciw COVID-19.
- Sytuacja jest dość delikatna. To są dane wrażliwe, to dotyczy danych, które dotyczą naszego zdrowia. Niektórzy eksperci podważają, czy takie rozwiązanie można wprowadzić. Sytuacja, która jest w tej chwili aktualna, w najciężej dotkniętych województwach, wydaje się, że się ustabilizowała - stwierdził Kraska dopytywany o ewentualne wprowadzenie ograniczeń dotyczących osób niezaszczepionych przeciw COVID-19. Dodał, że oznacza to, iż już obowiązujące obostrzenia mogą wystarczyć.
Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie nowych rozwiązań z myślą o zwiększeniu liczby pierwszorazowych wizyt u lekarzy specjalistów. W grę wchodzą korekty w finansowaniu kolejnych porad przez NFZ – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Zbyt niska wycena porodów powoduje zadłużenie oddziałów ginekologiczno-położniczych. Mowa o milionach złotych, które ciążą na budżetach szpitali.
W województwie małopolskim badany jest obecnie pacjent, który może być zakażony gorączką zachodniego Nilu. Choć na sto procent nie można potwierdzić jeszcze zachorowania, to – jak zaznaczył główny inspektor sanitarny – jest bardzo prawdopodobne, że doszło do zakażenia.
Rok po ogłoszeniu wyników konkursu onkologicznego w ramach Funduszu Medycznego żaden ze szpitali nie podpisał jeszcze umowy na dofinansowanie programów inwestycyjnych. W tym roku onkologia nie dostanie już pieniędzy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Od stycznia do sierpnia 2024 roku na umówione wizyty lub badania nie przyszło ponad 982 tys. osób. Według prognozy NFZ do końca roku liczba ta może urosnąć do blisko 1,5 mln.
Z możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw krztuścowi skorzystało jak dotąd ok. 800 kobiet w ciąży.
Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) odrzuciła ubiegłoroczne sprawozdanie finansowe PiS – podaje RMF FM. Co to oznacza dla partii Jarosława Kaczyńskiego?
Może się okazać, że to superbakteria z rozwiniętą antybiotykopornością będzie potencjalnym czynnikiem X, który spowoduje, że wybuchnie następna pandemia – mówi Artur Białoszewski, epidemiolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Projekt zmian w szpitalnictwie, po tym jak dwukrotnie spadł z porządku obrad Rady Ministrów, będzie ponownie konsultowany. Publiczne konsultacje reformy rozpoczną się w tym tygodniu i potrwają 30 dni – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Jak wygląda praca fotografa politycznego od kuchni? W dzisiejszym odcinku Michał Kolanko rozmawia z Łukaszem Kamińskim, fotografem, który przez lata uwieczniał polityków, w tym prezydenta Bronisława Komorowskiego, podczas kampanii i codziennej pracy.
Donald Tusk przedstawił w poniedziałek wyniki sondażu przeprowadzonego przez Koalicję Obywatelską, w którym sprawdzono poparcie dla Radosława Sikorskiego i Rafała Trzaskowskiego w I i II turze wyborów prezydenckich. Wyniki skomentowali już obaj kandydaci w prawyborach.
Radosław Sikorski przegrałby w pierwszej turze wyborów prezydenckich z kandydatem PiS, zaś Rafał Trzaskowski odniósłby w niej pewne zwycięstwo – mówi zlecony przez Koalicję Obywatelską sondaż Pracowni Opinia24.
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas