Zrównoważony rozwój miast jest bardzo ważny

Przez wiele lat zaniedbywano tematy związane zarówno z jakością życia, jak i ochroną klimatu – mówiła w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Magdalena Pios, architekt, przewodnicząca Koła Architektury Zrównoważonej w warszawskim oddziale Stowarzyszenia Architektów Polskich, a także inicjatorka akcji „Architekci dla klimatu".

Aktualizacja: 14.02.2020 08:46 Publikacja: 13.02.2020 16:02

Zrównoważony rozwój miast jest bardzo ważny

Foto: materiały prasowe

Osoby, które popisują się pod deklaracją „Architekci dla klimatu", zobowiązują się, że będą dokładać wszelkich starań, aby zasady planowania przestrzennego i projektowania urbanistycznego były modyfikowane w kierunku praktyk zrównoważonych i proklimatycznych. Na czym ma to polegać?

Nasza deklaracja dotyczy rzeczywiście działań proklimatycznych, ale mieści się w szerszym kontekście. Dotyczy celów zrównoważonego rozwoju określonych przez ONZ. Cele te oprócz działań proklimatycznych definiują różne inne działania, które służą zrozumieniu, czym są miasta zrównoważone. Są to działania związane z zapewnieniem właściwej jakości mieszkań, zapewnieniem dostępu do środków transportu, do usług, do edukacji, zapewnieniem właściwej jakości powietrza czy czystej wody. Jest to zatem cały zestaw rozwiązań, które służą nie tylko ochronie klimatu, ale także poprawie jakości życia ludzi.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Nieruchomości
Mieszkania na gdańskiej Morenie z certyfikatem BREEAM
Nieruchomości
Resi4Rent rośnie na wrocławskim rynku. Gotowe są kolejne mieszkania na wynajem
Nieruchomości
Wielki recykling biurowców
Nieruchomości
„Okazje do kwadratu” i „cenowe wow”. Deweloperzy rozwiązali worek z promocjami
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Nieruchomości
Fala renowacji kontra fala patologii