Aktualizacja: 17.04.2020 15:26 Publikacja: 17.04.2020 15:26
Foto: Walter Herz
- Wzrosty były widoczne praktycznie na wszystkich rynkach, w tym w Polsce, gdzie wartość inwestycji wyniosła 1,7 mld euro i była wyższa o 109 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - wynika z najnowszego raportu firmy doradczej CBRE.
W Europie w pierwszym kwartale tego roku pobito dotychczasowy rekord z 2015 roku. - Rekordowe wyniki pokazują, jak duży był apetyt globalnych inwestorów na nieruchomości - mówi cytowany w komunikacie Przemysław Felicki, szef działu inwestycji w CBRE. - Oczywiście, od marca obserwujemy wyraźną zmianę nastrojów, co wiąże się w wybuchem epidemii koronawirusa i jej wpływem na ludzi, firmy i gospodarkę w całej Europie. Efekty tego zjawiska będą widoczne dopiero w kolejnych kwartałach. Rynek nieruchomości w okres niepewności związanej z koronawirusem wszedł jednak w bardzo dobrej formie, co w perspektywie długoterminowej pozwala zachować optymizm - podkreśla.
Spółka Unidevelopment dostała ekologiczny certyfikat dla budynku przy ul. Kusocińskiego w Gdańsku.
Operator PRS, Resi4Rent, rozbudowuje ofertę najmu instytucjonalnego. Gotowe są lokale na osiedlu Wrocław Park Zachodni.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Deweloper zorganizuje przeprowadzkę, pomoże w wykończeniu wnętrz, przyjmie stare mieszkanie w rozliczeniu, poczeka na zapłatę. Firmy dwoją się i troją, by przyciągnąć klientów.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas