Aktualizacja: 02.11.2024 22:34 Publikacja: 03.06.2024 10:43
Najdroższym miastem jest Warszawa, gdzie średnia cena mieszkań wynosi niespełna 17,1 tys. zł za mkw. Najtańsze lokale są oferowane w Radomiu (ponad 8,5 tys. zł za mkw.).
Foto: redNet
Maj na rynku mieszkań był spokojny. Klienci odpuścili sobie szturm na biura sprzedaży nieruchomości. – Bez pośpiechu wybierali w bogatej obecnie ofercie nowych mieszkań, które na niektórych rynkach taniały (Toruń, Bydgoszcz, metropolia śląska) – mówią przedstawiciele portalu Tabelaofert.pl. – Drożej jest w ośmiu największych miastach, a także w Kielcach.
Maj w większości największych miast przyniósł stabilizację średnich cen nowych mieszkań – wynika ze wstępnych danych BIG DATA RynekPierwotny.pl.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Widać tendencję do skracania czasu spłaty kredytów mieszkaniowych. Ale niektórzy „żyją” z nimi nawet 20–30 lat.
W Trójmieście deweloperzy uzupełnili ofertę mieszkaniami dużo tańszymi niż średnia dla całego rynku. Jak drogie lokale trafiały na rynek w innych miastach?
Flagowy program mieszkaniowy rządu stanął pod znakiem zapytania. Prace nad nim się ślimaczą, ostro krytykuje go Lewica, jeden z koalicjantów. Jeśli programu „Na start” nie będzie, rynek się ustabilizuje, a ceny mieszkań spadną.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Sprzedaż mieszkania może dziś zająć kilka miesięcy, lat albo... kilka godzin. Od czego zależy szybkość transakcji?
Prezydent Miasta Kołobrzeg ma zaszczyt przedstawić państwu ofertę inwestycyjną w najpiękniejszym polskim uzdrowisku.
W każdym mieście są pewne fragmenty tkanki miejskiej, które uległy degradacji bądź przestały funkcjonować. Wtedy ich zamiana na nowy budynek ma sens. Wzbogaca istniejącą tkankę miejską o nowe funkcje – mówi Wojciech Dzwonkowski, dyrektor departamentu rozwoju w BPI Real Estate Poland.
Nieruchomościowa grupa wyszła z ciążącego jej rynku. Skupi się na Polsce i Niemczech.
Pilotujący między innymi prace nad ustawą o dopłatach do kredytów mieszkaniowych Jacek Tomczak zrezygnował z funkcji. Mówi o czarnym PR i wojnie hybrydowej wymierzonej w ministerialne projekty.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Minister rozwoju po weekendzie zaprezentuje na forum rządu zaktualizowany program mieszkaniowy. Wcześniej rozliczy wiceministra.
Nadal będzie istniała możliwość dofinansowania do wymiany kotła na paliwo gazowe, ale wyłącznie w zestawach zawierających odnawialne źródła energii - tak wynika z projektu Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Po pierwszej transakcji w Warszawie inwestorzy z rynku PRS planują zacieśnić współpracę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas