Aktualizacja: 21.02.2025 11:17 Publikacja: 19.12.2023 19:20
Arkady Wrocławskie - w ich miejscu powstanie nowoczesna wielofunkcyjna zabudowa
Foto: Mat.prasowe
Transakcja ma być sfinalizowana do końca sierpnia 2025 roku.
Arkady Wrocławskie to obiekt handlowo-biurowy znajdujący się w kwartale ul. Powstańców Śląskich, ul. Swobodnej, ul. Komandorskiej oraz ul. Nasypowej we Wrocławiu. W skład nieruchomości wchodzi czterokondygnacyjne centrum handlowe z częścią handlowo-rozrywkową, 13-kondygnacyjny biurowiec oraz jednokondygnacyjny parking podziemny. Umowa podpisana przez Develię dotyczy sprzedaży nieruchomości gruntowej wraz z całą zabudową Cena netto ustalona w umowie przedwstępnej to 42,9 mln euro (ok. 185,6 mln zł).
Odrabiamy już lekcje na rynku PRS. A parki handlowe otwieramy w coraz mniejszych miastach – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.
Budujące parki handlowe firmy nie powiedziały ostatniego słowa. To może być rekordowy rok na tym rynku.
Modernizacje, rozbudowy, nowe funkcje. Galerie intensywnie się zmieniają. Mocną pozycję mają parki handlowe.
Lokale usługowe kosztują co najmniej kilkaset tys. zł. Ceny największych idą w miliony. Rentowność ich najmu: 7–12 proc.
Spółka Redkom rozpoczyna przebudowę centrum handlowego przy ul. Ozimskiej w Opolu. Otwarcie galerii w nowej odsłonie zaplanowano na ostatni kwartał tego roku.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas