Aktualizacja: 17.11.2024 20:02 Publikacja: 11.05.2023 16:45
Foto: Mat.praowe
Ozimska Park to rewitalizacja starej opolskiej Galerii Ozimska. Wykonawcą prac jest firma Daldehog. Łukasz Komierowski, prezes Redkom Development, zapowiada, że zmodernizowana galeria przyjmie klientów jeszcze w tym roku. Powierzchnię w odnawianym centrum Ozimska Park wynajęły już sieć spożywcza Kaufland i marka odzieżowa Sinsay. Do grona najemców ma dołączyć market z artykułami budowlano-dekoracyjnymi, drogeria i apteka. Będzie też wydzielona strefa dla punktów gastronomicznych.
Całkowita powierzchnia najmu obiektu po przebudowie wyniesie ok. 18 tys. mkw. Będzie tu mogło działać ponad 30 punktów handlowych i usługowych. Rewitalizowany park handlowy będzie stanowił jedno centrum wraz z istniejącym sklepem Agata Meble. Pomiędzy budynkami powstaje zielony pasaż.
Obiekt dostarczy 2 tys. mkw. powierzchni najmu. Ma być otwarty pod koniec września.
Park handlowy w Łubnej pod Warszawą przywita klientów w czwartek 30 marca.
Na działce u zbiegu ul. Sikorskiego i Sienkiewicza w Tarnobrzegu powstanie park handlowy o powierzchni 11 tys. mkw.
Ponad 81,4 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej oddano do użytku w pierwszym kwartale tego roku. W budowie jest 322 tys. mkw. Starsze obiekty się unowocześniają.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Park handlowy powstaje u zbiegu ul. Staromiejskiej i Wspólnej w Olkuszu. Powierzchnia najmu przekroczy 16 tys. mkw.
Rosyjskim kolejom brakuje co najmniej 2500 maszynistów. Porzucone w szczerym polu składy kontenerowe czekają dwa, trzy miesiące na rozładunek. Terminale kolejowe wstrzymały przyjmowanie ładunków, bo nie mają na nie miejsca. Przewozy towarowe zmniejszyły się o połowę. Importerzy alarmują Kreml.
Firmy z Polski przejęły 90 proc. koreańskiego rynku mleka UHT. O sukcesach i wyzwaniach polskich firm w Korei Południowej, a także o postrzeganiu Polski jako miejsca inwestycji opowiada Anna Łagodzińska, szefowa seulskiego biura PAIH.
Niemieckie firmy tną zamówienia od polskich poddostawców, bo same muszą ograniczać produkcję. Rośnie za to polski eksport do Ukrainy.
W październiku ceny w sklepach wzrosły średnio o 5,4 proc. To kolejny od wiosny miesiąc, w którym tempo wzrostu cen rok do roku rośnie. Trend zdaniem ekspertów się utrzyma.
Black Friday, to święto kupujących i handlowców. Nie zwalnia ono sprzedających ze stosowania prawa.
Zbliża się Black Friday, czyli święto wyprzedaży. Jak oznaczyć promocje, by nie naruszyć zasad wprowadzonych dyrektywą Omnibus i nie narazić się na wysokie kary?
Dla Europy umowa z krajami Mercosuru to szansa na odebranie Chinom rynku zbytu. Negocjacje trwały 25 lat. Polacy boją się o swój eksport. „Ryzyko wyparcia z rynku polskich towarów jest ekstremalnie niskie” – mówią źródła w KE.
Zawarcie traktatu o wolnym handlu UE-Mercosur stoi pod znakiem zapytania z powodu pakietu dotyczącego rolnictwa. Bruksela nie chce zmienić w projekcie umowy ustaleń dotyczących rolnictwa, przeciwko tym ustaleniom są Francja i europejscy rolnicy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas