Aktualizacja: 24.11.2024 22:18 Publikacja: 24.07.2023 14:51
Panattoni Park Bytom I
Foto: Mat.prasowe
Panattoni Park Bytom I zaoferuje 130 tys. mkw. powierzchni magazynowej, produkcyjnej i logistycznej. Będą też biura i pomieszczenia socjalne. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.
- Zastosujemy także rozwiązania ograniczające emisję CO2, zużycie energii i wody – zapowiadają przedstawiciele dewelopera, spółki Panattoni. – Zamontujemy także system inteligentnego oświetlenia. Przed biurami powstaną strefy zieleni, miejsca do ładowania samochodów elektrycznych, infrastruktura dla rowerzystów.
Najemcy magazynów na Górnym Śląsku podpisują mniej umów, ale na większe powierzchnie – wynika z analiz firmy doradczej Newmark Polska.
W odległości 4,5 km od centrum miasta deweloper wybuduje 7R Park Bytom I. Obiekt powstanie w duchu ESG, co w tym przypadku oznacza m.in. rewitalizację 25 ha zaniedbanych terenów.
Deweloper magazynowy LCube zakończył budowę parku logistycznego w Rzeszowie. Powstało 25,8 tys. mkw. magazynów.
Budowę drugiego etapu kompleksu magazynowo-biurowego na granicy Warszawy i Raszyna zakończyła firma Ideal Idea.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Budowę parku logistycznego o powierzchni 100 tys. mkw. rozpoczyna w Warszawie Peakside Capital Advisors.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Spółka Unidevelopment dostała ekologiczny certyfikat dla budynku przy ul. Kusocińskiego w Gdańsku.
Operator PRS, Resi4Rent, rozbudowuje ofertę najmu instytucjonalnego. Gotowe są lokale na osiedlu Wrocław Park Zachodni.
Z przyczyn technicznych 50 proc. floty airbusów w Rosji zostało wyłączonych z eksploatacji. Największe są kłopoty z silnikami. Takie same ma także Wizz Air. Tyle, że Węgrzy mają dostęp do serwisowania. Rosjanie – nie.
Pięć tanich linii lotniczych – Ryanair, Vueling, easyJet, Norwegian i Volotea – zostało ukaranych w Hiszpanii łączną kwotą 179 mln euro za stosowanie nieuczciwych praktyk. Najwięcej zapłacić musi Ryanair.
Rumunia odnawia flotę pociągów pasażerskich i właśnie ruszyły na tory pierwsze od blisko ćwierćwiecza nowe elektryczne pojazdy, choć z przygodami.
Fundacja rodzinna, która jest podatnikiem VAT, bo zajmuje się najmem, nie musi rozliczać tego podatku od incydentalnej sprzedaży kolekcji zabytkowych zegarków i aut przekazanej jej wcześniej przez fundatora.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz należące do Grupy Ryanair linie lotnicze Ryanair Sun (BUZZ) i Ryanair DAC podpisały umowę o wymianie doświadczeń szkoleniowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas