Aktualizacja: 06.11.2024 00:08 Publikacja: 20.03.2023 10:51
Foto: Mat. Prasowe
Najnowszy budynek w parku logistycznym GLP położonym pięć minut od poznańskiego lotniska Ławica liczy ponad 28,6 tys. mkw. Obiekt powstał zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM.
Magazyn oferuje możliwość składowania do wysokości 12 metrów. Dach jest przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych. W parku są stacje ładowania aut elektrycznych. Deweloper wyznaczył też tereny zielone. Użytkownikiem budynku jest już jeden z producentów sprzętu medycznego. Na najemców czeka jeszcze 17 tys. mkw. powierzchni.
Świadcząca usługi logistyczno-spedycyjne firma w Kowalach k. Gdańska wynajęła ponad 5,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i ponad 740 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Budowę nowego obiektu - City Park Gdańsk Airport – rozpoczyna spółka 7R. Trzy hale zaoferują ok. 40,5 tys. metrów.
Deweloperzy wchodzą na poprzemysłowe tereny. Na gruntach brownfield często powstają spektakularne inwestycje.
Nowy obiekt produkcyjny w Skawinie zaoferuje niemal 9,5 tys. mkw. powierzchni.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Na 13-hektarowym gruncie w Dobrzykowicach deweloper planuje wybudować park magazynowy o powierzchni ponad 62,1 tys. mkw.
Umowa PKP Intercity na piętrowe pociągi ma zapewnić przewoźnikowi przewagę na otwartym rynku, może także na trwale zmienić krajowy rynek producentów taboru kolejowego.
Kielce wprowadzają "muzyczne przystanki". Obok zapowiedzi słownych słychać będzie odgłosy pociągów, ptaków czy... kibiców Korony. Podobne rozwiązania już wcześniej ruszyły w innych miastach.
Francuski przewoźnik Air France zawiesił trasy przelotowe nad Morzem Czerwonym. To kolejna przestrzeń powietrzna, gdzie zrobiło się niebezpiecznie.
Francuskie Biuro Badania Katastrof w Ruchu Lądowym BEA-TT ujawniło w raporcie przyczynę pożaru dwóch elektrycznych autobusów w Paryżu. Będą zmiany w przepisach homologacyjnych.
Na dworcach kolejowych, w terminalach cargo oraz w pociągach rozpoczęły się testy urządzenia, które wykrywa nawet śladowe ilości materiałów wybuchowych.
Od przyszłego roku przewoźnicy zapłacą wyższe myto. Rząd doliczy opłaty za emisje CO2. Karne myto ma zachęcić do zakupu elektrycznych ciężarówek.
W przyszłym roku finansowym Ryanairowi nie uda się przewieźć prognozowanej wcześniej liczby pasażerów. Dobra wiadomość dla pasażerów jest taka, że ceny biletów w ostatnim kwartale tego roku będą niższe niż latem.
Sklepy zrobiły zapasy elektrycznych rowerów, ale popyt całkowicie wyhamował w oczekiwaniu na dopłaty. Dopłat jednak nie będzie, bo NFOŚiGW nie dostał zgody na sfinansowanie ich z Funduszu Modernizacyjnego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas