Aktualizacja: 07.11.2024 16:39 Publikacja: 09.03.2023 21:16
Foto: "Rzeczpospolita"
W nieruchomości Polacy inwestują od zawsze, a od wielu miesięcy na rynku króluje gotówka. Mieszkania kupowane są pod wynajem albo z myślą o wzroście wartości w długim bądź krótkim terminie. Co wasza firma oferuje osobom, które chciałyby ulokować gotówkę w nieruchomościach?
PAWEŁ SZYDŁOWSKI: Jednym ze sposobów inwestowania w nieruchomości jest zakup, oczekiwanie na wzrost wartości z biegiem lat i sprzedaż. Flipping to nieco bardziej dynamiczny sposób inwestowania: to zakup, podniesienie wartości nieruchomości i relatywnie szybka sprzedaż. Naszą rolą jest kojarzenie inwestorów z odpowiednimi nieruchomościami. Koncentrujemy się na Trójmieście, pasie nadmorskim, wyszukujemy nieruchomości, dbamy o wszelkie formalności związane z zakupem, inwestor pełni rolę pasywną.
Według danych BIK, w lutym do banków i SKOK-ów wpłynęło 19 tys. wniosków o mieszkaniowy, o 37 proc. mniej rok do roku, ale i o 43,5 proc. więcej niż w styczniu. Średnia wartość wnioskowanego kredytu wyniosła 359,7 tys. zł, o 0,3 proc. mniej niż rok wcześniej i o 4 proc. więcej miesiąc do miesiąca.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Nie będzie ograniczeń w kupowaniu mieszkań przez Kowalskich, wyższy będzie PCC od nabycia „nadmiarowych” lokali.
Na rynku widać ożywienie, ale to wciąż nabywcy gotówkowi rozdają karty. Zmianę przyniesie dopiero ogłoszenie cyklu obniżania stóp procentowych.
Inwestorzy planują nowe projekty mimo niełatwego otoczenia makroekonomicznego i legislacyjnego.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Rząd wkrótce ma się zająć projektem ustawy utrudniającej „hurtowe” nabywanie mieszkań. Dokument wpłynął już z resortu rozwoju. Trzymany w niepewności rynek od miesięcy czeka na szczegóły.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Oto kolejna biznesowa ofiara wojny Putina. Największy deweloper Rosji stoi na skraju bankructwa. Pogrąża go gwałtowna podwyżka stóp procentowych przez Bank Rosji i obcięcie przez Kreml preferencyjnych programów hipotecznych. Akcje tylko dziś potaniały o 9 proc.
Najnowsza uchwała Sądu Najwyższego ułatwi dochodzenie odszkodowania sąsiadom np. lotnisk lub oczyszczalni ścieków.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
W październiku ceny mieszkań z drugiej ręki poszły w górę m.in. w Warszawie i we Wrocławiu. Spadły w Łodzi – podaje portal GetHome.pl.
Sprzedaż ponad 230 mieszkań na osiedlu w Swarzędzu koło Poznania rozpoczyna Atal. Ceny lokali zaczynają się od 8,6 tys. zł za metr.
Cool BTS Gdańsk zaoferuje ok. 21 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej. To obiekt BTS dla Nagel Group.
Choć od 2021 r. istnieje obowiązek przekazywania organom podatkowym informacji o strukturze własnościowej spółek nieruchomościowych, to pewne kwestie nadal budzą wiele wątpliwości i sprawiają podatnikom trudności – piszą eksperci kancelarii MDDP.
Październik to najlepszy w tym roku miesiąc pod względem liczby złożonych wniosków. Rynek stracił nadzieję na program „Na start”?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas