Aktualizacja: 13.11.2024 17:33 Publikacja: 27.02.2023 10:10
Foto: Mat.prasowe
Obiekt Wrocław Campus 39, przemianowany na P3 Wrocław II, składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni 185 tys. mkw. Hale są dostosowane do magazynowania i lekkiej produkcji. Nieruchomość przeszła certyfikację BREEAM z oceną "Excellent".
- To nasza piąta transakcja w południowej Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Park P3 Wrocław II ma świetną lokalizację z dobrym dostępem do kluczowej infrastruktury, pracowników i dużych zakładów produkcyjnych w regionie – mówi cytowany w komunikacie Bartłomiej Hofman, dyrektor zarządzający P3 Logistic Parks. – Strategia naszej firmy skupia się na inwestycjach, które uzupełnią nasz portfel aktywów w całym kraju.
Nowy obiekt produkcyjny w Skawinie zaoferuje niemal 9,5 tys. mkw. powierzchni.
Logicor zakończył budowę hal dla producenta karmy dla psów i kotów. Magazyn sąsiaduje z fabryką Royal Canin, która obsługuje 24 rynki.
Firma kosmetyczna Beliso w Logistics Point Raszyn wynajęła 3,5 tys. mkw. magazynów. Podwarszawskie centrum logistyczne jest już w całości skomercjalizowane.
Deweloper rozpocznie wkrótce budowę Panattoni Park Warsaw South III Piaseczno. Obiekt zaoferuje ok. 20 tys. mkw. powierzchni.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
7R Park Goleniów II od firmy 7R kupuje Macquarie Asset Management. Magazyn niedaleko Szczecina oferuje 62,5 tys. mkw. powierzchni logistycznej i 3,1 tys. mkw. biur.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Chińskie linie lotnicze wypychają europejską konkurencję z rejsów do Chin. Unijni przewoźnicy domagają się „równych warunków konkurencji”.
Wraz ze spadkami europejskiej produkcji przemysłowej, urwało się dno na ryku naczep. Popyt kurczy się, co gorsza przyspiesza tempo spadku.
Wymiana tachografów idzie wyjątkowo ospale, firmy transportowe na pewno nie zdążą wymienić urządzeń we wszystkich ciężarówkach.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Obawa przed barierami celnymi i wojną handlową zachęci do szybkich zakupów, co zwiększy zapotrzebowanie na transport. Wzmożenie nie musi jednak oznaczać ożywienia gospodarczego.
Kryzys na Bliskim Wschodzie oraz kłopoty z silnikami to główne powody mniejszych zysków Wizz Aira w I półroczu 2024.
Fińskie lotniska w pobliżu granicy z Rosją wyłączyły wszystkie nowoczesne systemy nawigacyjne i przeszły na systemy radarowe z lat 60. XX w. Powodem jest zakłócanie przez Rosjan systemów bazujących na nawigacji satelitarnej. Stare systemy są odporne na rosyjskie ataki.
Na wtorek, 12 listopada, zapowiedziane są dwa duże strajki na lotniskach i w kontroli ruchu lotniczego we Włoszech i Francji. To będzie nowy kłopot dla przewoźników i pasażerów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas