Problem z wodami opadowymi

Nie ma gdzie odprowadzać wód opadowych z inwestycji – alarmują firmy budowlane, a miasta nie zgadzają się zaś na odprowadzanie ich do kanalizacji deszczowej.

Publikacja: 23.02.2023 18:09

Problem z wodami opadowymi

Foto: Adobe Stock

Inwestorzy czasami lekceważą zagrożenia związane z podtapianiem własnej i sąsiednich nieruchomości. Nie przykładają wagi do przeprowadzenia badań gruntowych, odpowiedniego ukształtowania terenu i wykonania urządzeń. Może się to skończyć nie tylko wilgocią we własnym budynku, ale także konfliktem z sąsiadami, którzy są zalewani.

Przed rozpoczęciem robót budowlanych inwestor musi wykonać badania geologiczne. Weryfikacja poziomu wód gruntowych oraz odpowiedni projekt są dziś konieczne – wyjaśnia Dorota Holko prawnik ds. ryzyka budowlanego. Klienci oczekują wejścia do budynku na „płasko” bez schodów, nie chcą również tracić powierzchni na ogrody deszczowe. Pozostaje wkopanie szczelnego zbiornika, ale nie jest to rozwiązanie idealne. Te szybko się przepełniają i dochodzi do wylania – wskazuje prawniczka.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Nieruchomości
Osiedle przy Błoniach w Rumi coraz większe
Nieruchomości
ED Invest z nadzwyczajną dywidendą i planami ekspansji
Nieruchomości
Francuska Park. Rozrasta się katowickie osiedle Atalu
Nieruchomości
Stacja Kopernik w Częstochowie na zielonym świetle
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Nieruchomości
Oportunistyczna transakcja GTC w Niemczech. Czas na mieszkania na wynajem