Aktualizacja: 24.11.2024 23:27 Publikacja: 09.02.2023 13:49
Foto: Mat.prasowe
Biurowiec .KTW II podczas certyfikacji uzyskał maksymalną notę w kategoriach „transport" i „woda". – Lokalizacja w centrum Katowic, w sąsiedztwie Strefy Kultury, umożliwia korzystanie z rozbudowanej sieci dróg, środków komunikacji publicznej, ścieżek rowerowych – mówią przedstawiciele TDJ Estate, dewelopera katowickiego kompleksu.
W biurowcu jest m.in. armatura ograniczająca zużycie wody, system opomiarowania zapobiegający awariom, a systemy wentylacyjne wyposażone zostały w filtry antysmogowe. - Indywidualne sterowanie temperaturą, oświetleniem i siłą nawiewu odbywa się za pomocą systemu BMS. Umożliwia on również zarządzanie infrastrukturą techniczną i elektryczną oraz kontrolę dostępu do powierzchni najmu – wyjaśnia deweloper.
Miejski magazyn przy ul. Północnej w Gdyni wybuduje Torus we współpracy z BTV Real Estate.
Rekordowa inflacja podwyższy czynsze za biura. W najemców dotkliwie uderzy też wzrost opłat eksploatacyjnych.
Wybór miejsca i sposobu pracy, opieka medyczna, ale i komfortowe biuro ze świetnym adresem – tego chce pracownik.
Do biurowca przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie wprowadzają się kolejne firmy. Zajmują nawet całe piętra.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Coworking przestaje być domeną środowiska startupowego. Coraz częściej przyciąga dużych klientów korporacyjnych.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas