Aktualizacja: 16.02.2025 16:11 Publikacja: 29.01.2023 09:41
Foto: Mat.prasowe
- Pierwszy z dwóch budynków CTPark Sulechów oddamy w drugim kwartale tego roku – zapowiada cytowany w komunikacie Piotr Flugel, dyrektor w CTP Polska. Dodaje, że park magazynowo-przemysłowy w Sulechowie jest odpowiedzią na postępujący trend automatyzacji łańcuchów dostaw. -
Projekt uwzględnia system samoczynnego odczytu tablic rejestracyjnych, co przyspiesza ruch samochodów na terenie inwestycji. Hale są doświetlone światłem dziennym, a dachy budynków przystosowano do montażu paneli fotowoltaicznych – opisuje deweloper. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM.
Na zakupionym terenie ma powstać Panattoni Park Poznań A2 o powierzchni niemal 150 tys. mkw. Budowa magazynów rozpocznie się w lutym.
Na 13-hektarowym gruncie w Dobrzykowicach deweloper planuje wybudować park magazynowy o powierzchni ponad 62,1 tys. mkw.
Deweloper rozpocznie wkrótce budowę Panattoni Park Warsaw South III Piaseczno. Obiekt zaoferuje ok. 20 tys. mkw. powierzchni.
GLP Warsaw V Logistics Centre oferuje 24 tys. mkw. powierzchni. Najemcą obiektu jest firma logistyczna No Limit.
Panattoni znów buduje magazyny dla Flex. Ten dostawca urządzeń i technologii w Parku Łódź A1 wynajmie 28 tys. mkw. powierzchni.
Kłopoty z nawigacją przy zakłóconym sygnale GPS oraz przekleństwa w kabinie pilotów spowodowały katastrofę AZAL Airlines - uważa Aleksander Jakowlew, rosyjski ekspert lotniczy. Ani słowa o tym, że samolot został ostrzelany przez Rosjan.
Amerykańska spółka Eviation, która przygotowywała elektryczne samoloty, zwolniła załogę i wstrzymała działalność.
Maleją wpływy z eksportu usług przewoźników drogowych. To pierwszy taki przypadek.
Pociągi na szybkiej linii między Warszawą, Łodzią, Wrocławiem i Poznaniem pojadą 320 km/h, a podróż do stolicy potrwa najwyżej 100 minut. Będzie nowa flota dla LOT, CPK ruszy w 2032 r. – mówi Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury.
Pieniądze z emisji obligacji są niezbędne do realizacji strategii budowania 400 tys. mkw. magazynów rocznie. Część nieruchomości chcemy zostawić we własnym portfelu, by czerpać przychody z najmu – mówi Tomasz Mika, członek zarządu 7R.
KE planuje, że w 2030 roku 30 proc. przewozów będzie odbywać się transportem intermodalnym. Czy taki plan jest realny?
Na europejskich lotniskach w 2024 roku odprawiło się 2,5 mld pasażerów. To o niespełna 2 proc. więcej, niż w 2019 roku – ostatnim przed pandemią.
Tak dobrego stycznia Boeing nie miał od dwóch lat — informuje „The Seattle Times”. To może być początek końca głębokiego kryzysu, jaki Boeing zafundował sobie na własne życzenie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas