Aktualizacja: 19.02.2025 21:23 Publikacja: 27.01.2023 16:38
Foto: Mat.prasowe
Budynek o powierzchni 82 tys. mkw. zajmie najemca z branży odzieżowej. Obiekt ma być gotowy w październiku tego roku. Kolejne 62 tys. mkw. magazynów powstanie jako powierzchnia „spekulacyjna" (obiekty są budowane bez podpisanych umów najmu). Deweloper, spółka Panattoni, zaplanował na terenie inwestycji boiska do siatkówki, tor do gry w boule, siłownię. Użytkownicy magazynów będą też mogli korzystać z ładowarek dla samochodów elektrycznych.
W Wielkopolsce deweloper wybudował już niemal 1,5 mln magazynów., z czego 250 tys. mkw. – w ubiegłym roku. - Region Poznania pod względem popytu na powierzchnię przemysłową jest wciąż w krajowej czołówce. Doskonałe położenie stolicy Wielkopolski, dostęp do infrastruktury drogowej i ekspozycja na najważniejsze rynki polskie i zagraniczne przyciągają międzynarodowy biznes, dlatego ruszamy z budową kolejnego obiektu o wielkiej powierzchni – mówi cytowany w komunikacie Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni. – Jeszcze przed rozpoczęciem budowy znaleźliśmy najemcę ponad 80 tys. mkw. powierzchni.
Na 13-hektarowym gruncie w Dobrzykowicach deweloper planuje wybudować park magazynowy o powierzchni ponad 62,1 tys. mkw.
Deweloper rozpocznie wkrótce budowę Panattoni Park Warsaw South III Piaseczno. Obiekt zaoferuje ok. 20 tys. mkw. powierzchni.
Deweloper dostał pozwolenie na budowę magazynów w Kątach Wrocławskich. Park zaoferuje niemal 44 tys. mkw. powierzchni logistycznej i przemysłowej.
Centrum dystrybucyjne w GLP Wrocław V Logistics Centre wynajmuje spółka Shein z branży e-commerce. Firma zajmie 40 tys. metrów.
7R Park Goleniów II od firmy 7R kupuje Macquarie Asset Management. Magazyn niedaleko Szczecina oferuje 62,5 tys. mkw. powierzchni logistycznej i 3,1 tys. mkw. biur.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Produkcja w Bełchatowie ruszy wolniej niż zakładał inwestor, powodem jest słaby popyt i wojna cenowa producentów naczep i zabudów.
W krakowskiej komunikacji miejskiej pojawiły się nowe urządzenia do sprzedaży biletów krótkookresowych. E-biletomaty nie drukują biletów, tylko automatycznie je kasują i w bezpieczny sposób przypisują do środka płatniczego pasażera.
Nadchodzi koniec zasady de minimis w imporcie i będzie to rewolucja w e handlu i logistyce. Małe paczki także będą clone.
Nie zawsze i nie wszędzie na wakacje trzeba lecieć samolotem. Niemieckie biuro podróży specjalizujące się w wycieczkach z przejazdem pociągami, Ameropa, twierdzi, że klienci coraz chętniej wybierają podróż koleją. Touroperator zanotował wzrost sprzedaży pakietów dynamicznych o 140 procent, rok do roku.
Inwestorzy i najemcy będą nadal wymagać wysokich standardów środowiskowych nieruchomości magazynowych, ponieważ zapewniają oszczędności operacyjne i długofalowo dadzą lepszą stopę zwrotu.
Deweloper powiększa swoje polskie portfolio o park logistyczny w Gdańsku. Obiekt ma niemal 43 tys. mkw. powierzchni.
Małe magazyny miejskie mają wiele zastosowań. Dla potrzeb obsługi ostatniej mili powstają mikrohuby, z których przesyłki trafią do odbiorców nie tylko dronami oraz rowerami, ale i podziemnymi rurami.
Pozostał jeszcze miesiąc bezpośrednich azjatyckich połączeń Maersk z Gdańskiem. Klienci cieszą się malejącymi stawkami, a wszyscy zastanawiają się, czy poprawi się punktualność dostaw.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas