Aktualizacja: 16.02.2025 15:15 Publikacja: 30.10.2022 12:54
Foto: Mat.prasowe
- Warsaw Unit zdobył w konkursie pięć gwiazdek. To najwyższa możliwa ocena. Budynek powalczy teraz o tytuł czołowego biurowca w Europie i na świecie – mówią przedstawiciele dewelopera, firmy Ghelamco. Międzynarodowe jury doceniło stołeczną wieżę za rozwiązania technologiczne i ekologiczne. Warszawski wieżowiec zaprojektowany przez polsko-belgijską pracownię architektury Projekt dostał już nagrodę za najlepszą architekturę wśród budynków wysokościowych w Polsce.
W tegorocznym konkursie został wyróżniony jeszcze jeden budynek Ghelamco – biurowiec The Wings w Diegem pod Brukselą. Obiekt otrzymał 5 Star Award i tytuł najlepszego budynku biurowego w Belgii.
Nowoczesne biurowce nie powinny stać puste. Starsze budynki mogą się zamieniać w hotele, bloki PRS, akademiki.
Ośmiopiętrowy budynek przy ul. Wadowickiej zaoferuje najemcom ponad 24 tys. mkw. biur. Kreo zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.
Pozwolenie na użytkowanie oraz certyfikat BREEAM na poziomie Excellent dostał pierwszy budynek wrocławskiego kompleksu firmy Cavatina Holding.
Międzynarodowy bank inwestycyjny przedłużył umowę najmu powierzchni w stołecznym biurowcu należącym do Globalworth. Biuro o powierzchni 1,2 tys. mkw. zostanie zmodernizowane.
Firma z branży energii odnawialnej wprowadzi się do warszawskiego biurowca Grupy Karimpol. Siedziba Wento w Skylinerze to 1,5 tys. mkw.
The Shire – Beyond Coworking, operator elastycznych biur, zajął 3,2 tys. mkw. powierzchni w kompleksie Wilanów Office Park.
Firma Promatic podpisała długoterminową umowę najmu powierzchni w biurowcu Wola Center w Warszawie.
Deweloperzy biurowi są ostrożni. Nie budują wielu obiektów, co może skutkować tzw. luką podażową. W cenie są nowoczesne, ekologiczne powierzchnie. Firmy będą konkurować o najlepsze biura, co podbije koszty ich wynajmu.
W budynkach Varso Place w sercu Warszawy Alior Bank wynajmie 8,3 tys. mkw. biur. Do przeprowadzki szykuje się też krakowska siedziba banku.
W ubiegłym roku wynajęto w Warszawie 740 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego 244 tys. w IV kwartale – wynika z analiz firmy doradczej CBRE.
Rozbudowę kompleksu City Park Wrocław kończy Ideal Idea. Nieruchomość zostanie oddana do użytku w tym roku.
Deweloper stawia na mniejsze biurowce. na które łatwiej znaleźć nabywców. Będą też nowe projekty mieszkaniowe.
Luka podażowa, wzrost czynszów, wzrost popytu na elastyczne siedziby do pracy. Tak według ekspertów Savillsa będzie wyglądał stołeczny rynek biur w 2025 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas