Aktualizacja: 22.02.2025 14:24 Publikacja: 28.09.2022 17:01
Foto: Mat.prasowe
W szóstym etapie osiedla Aleje Praskie przy ul. Podskarbińskiej w Warszawie deweloper – spółka Develia – zaplanował 230 mieszkań i dziewięć lokali usługowych. Ta część inwestycji – podobnie jak poprzednie - przeszła certyfikację BREEAM. Jej głównym założeniem jest ocena jakości i wpływu nieruchomości na środowisko naturalne i użytkowników.
Podczas procedury weryfikacyjnej pod uwagę brane są takie aspekty jak m.in.: ochrona środowiska i ekologia, efektywność energetyczna, infrastruktura lokalna, komfort użytkowania.
Należąca do Cordii spółka Polnord wspólnie z partnerem – firmą Waryński zakończyła budowę piątego etapu osiedla na warszawskiej Woli.
Przy ul. Ślężnej we Wrocławiu Develia wybuduje niemal 100 mieszkań. Stojący pod tym adresem stary biurowiec zostanie wyburzony.
W pierwszym etapie osiedla przy ul. Malborskiej, niedaleko parku Duchackiego w Krakowie, deweloper zaplanował 90 mieszkań. Zakończenie budowy zapowiada na trzeci kwartał 2023 roku.
Budowę ostatniego etapu osiedla na warszawskim Henrykowie rozpoczyna fiński deweloper YIT. Budowa ma się zakończyć w drugim kwartale 2024 roku.
Teren Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ na warszawskiej Pradze-Północ zrewitalizuje Liebrecht & wooD. Koszt inwestycji to niemal 150 mln euro.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas