Aktualizacja: 15.11.2024 05:26 Publikacja: 28.09.2022 17:01
Foto: Mat.prasowe
W szóstym etapie osiedla Aleje Praskie przy ul. Podskarbińskiej w Warszawie deweloper – spółka Develia – zaplanował 230 mieszkań i dziewięć lokali usługowych. Ta część inwestycji – podobnie jak poprzednie - przeszła certyfikację BREEAM. Jej głównym założeniem jest ocena jakości i wpływu nieruchomości na środowisko naturalne i użytkowników.
Podczas procedury weryfikacyjnej pod uwagę brane są takie aspekty jak m.in.: ochrona środowiska i ekologia, efektywność energetyczna, infrastruktura lokalna, komfort użytkowania.
Należąca do Cordii spółka Polnord wspólnie z partnerem – firmą Waryński zakończyła budowę piątego etapu osiedla na warszawskiej Woli.
Przy ul. Ślężnej we Wrocławiu Develia wybuduje niemal 100 mieszkań. Stojący pod tym adresem stary biurowiec zostanie wyburzony.
W pierwszym etapie osiedla przy ul. Malborskiej, niedaleko parku Duchackiego w Krakowie, deweloper zaplanował 90 mieszkań. Zakończenie budowy zapowiada na trzeci kwartał 2023 roku.
Budowę ostatniego etapu osiedla na warszawskim Henrykowie rozpoczyna fiński deweloper YIT. Budowa ma się zakończyć w drugim kwartale 2024 roku.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Teren Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ na warszawskiej Pradze-Północ zrewitalizuje Liebrecht & wooD. Koszt inwestycji to niemal 150 mln euro.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Wydatki na termomodernizację budynku poniesione przed jego formalnym odbiorem przez nadzór budowlany nie dają prawa do ulgi podatkowej.
Budowaniem mieszkań w Polsce zajmuje się sektor prywatny, 35 lat po transformacji nie ma jasności, jaka powinna być rola państwa w tej układance. Niestety, nic nie wskazuje, byśmy doczekali się stabilnych reguł gry.
Na inwestycyjnym rynku mieszkań mniejszy tłok. Zapał flipperów studzi stabilizacja cen. O szybkie zyski jest trudniej.
Część klientów planujących zakup domu czekała na tani kredyt. Dziś żegnają się z marzeniami. Jak zamieszanie z programem „Na start” wpłynie na ich decyzje? Jak na strategie deweloperów?
Jeśli nowy inwestor nie posiada gospodarstwa rolnego, to nie może się skutecznie ubiegać o przeniesienie pozwolenia na budowę obejmującego budynek w zabudowie zagrodowej.
Umorzenie jest tylko jednym z etapów postępowania. Kiedy pojawi się jakikolwiek nowy dowód, zostanie wszczęte na nowo - przekonywali w czwartek gdańscy prokuratorzy, którzy zdecydowali o umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej, aktywistki walczącej o prawa lokatorów.
Więcej przekazanych lokali po wyższych cenach przełożyło się na wzrost zysków dewelopera. Spółka widzi też większą aktywność nabywców.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas