RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 28.11.2016 18:29 Publikacja: 28.11.2016 18:15
Wizualizacja nowego wieżowca Londynu
Foto: materiały prasowe
Gherkin
Foto: Bloomberg
Gherkin
Foto: Bloomberg
Foto: Bloomberg
Cheesegrater pierwszy z lewej
Foto: Bloomberg
Cheesegrater
Foto: Bloomberg
Shard
Foto: Bloomberg
Shard
Foto: Bloomberg
Shard
Foto: Bloomberg
Budynek zwany jako "Walkie-Talkie"
Foto: Bloomberg
City of London z lotu ptaka
Foto: Bloomberg
73-piętrowy wieżowiec The Trellis (Kratownica)- zostanie zbudowany przez Aroland Holding i oprócz biur będzie miał także m.in. dostępną dla publiczności galerię widokową i restaurację na szczycie budynku. W budynku o łącznej powierzchni biurowej 90 tys. Metrów kwadratowych pracować będzie niemal 10 tys. osób – informuje agencja Bloomberga. Zastąpi on biurowiec, którego głównym najemcą jest ubezpieczyciel Aviva.
To duży sukces władz City of London – jednostki administracyjnej w obrębie stolicy wielkiej Brytanii – ponieważ po referendum w sprawie Brexitu wiele firm budowlanych raczej rezygnowały z projektów w Londynie i w City, obawiając się, że międzynarodowe korporacje będą opuszczać miasto.
Aż dwie trzecie osiedli wprowadzanych do sprzedaży ma niższe ceny niż średnia dla danego miasta – wynika z barometru cen mieszkań portalu Tabelaofert.pl.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Mit o nigdy nietaniejących nieruchomościach zaczął upadać. Rynek sprzedającego zmienia się w rynek klienta kupującego – mówi Marcin Drogomirecki, ekspert rynku nieruchomości.
Lepszym wsparciem dla rynku mieszkaniowego niż rządowe programy byłoby po prostu rozpoczęcie obniżania stóp procentowych – mówi Filip Friedmann, przewodniczący rady nadzorczej i większościowy udziałowiec w spółce Budlex.
Deweloperzy deklarują, że postawią na zielone osiedla. Popyt na lokale będzie zależał od warunków kredytowych.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Wartość transakcji w nieruchomości komercyjne nad Wisłą urosła skokowo po kryzysie. Eksperci oczekują kontynuacji.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Maleńka wyspa Drake’a wybrzeży miasta Plymouth jest na sprzedaż. Według agencji nieruchomości zajmującej się jej sprzedażą to idealne miejsce na malowniczy hotel albo odludną samotnię.
Na południu Europy od kilku lat już można kupić dom za cenę espresso - 1 euro. Teraz pierwszy kraj w północnej Europie rozpoczyna podobny projekt: sprzedaje działki dosłownie za grosze.
Wyludniające się włoskie miasta robią wszystko, aby przyciągnąć nowych mieszkańców. W ostatnich latach w całym kraju uruchomiono kilka programów sprzedaży domów za jedno euro. Jednak podczas gdy niektóre miasta mają problemy ze znalezieniem nabywców na opuszczone budynki, inne nie narzekają na brak chętnych.
Portugalia przeznaczy pieniądze pozyskane od cudzoziemców spoza Unii w ramach programu tzw. złotych wiz na budowę tanich mieszkań dla Portugalczyków i imigrantów.
Czy szukając domu w Hiszpanii, koniecznie trzeba korzystać z agencji nieruchomości? Na jakie przepisy zwrócić uwagę, wybierając lokalizację? W jakim regionie najłatwiej będzie zdobyć licencję na wynajem mieszkania, a także gdzie najczęściej pojawiają się okupas? I jakie formalności są wymagane przy zawieraniu umowy nabycia nieruchomości w Hiszpanii?
Ceny mieszkań oferowanych do wynajęcia na olimpiadę w Paryżu spadły w marcu o 9 proc., a w ciągu trzech miesięcy - o 18 proc. Właściciele, którzy przestrzelili, zaczynają myśleć rozsądniej.
Rząd Francji postanowił zająć się kryzysem mieszkaniowym. Chce, by bogaci lokatorzy zwolnili mieszkania socjalne. Gminy z pomocą państwa do 2027 r. mają wybudować 30 tys. lokali dla najbardziej potrzebujących.
Sąd w Mieście Ho Chi Minha skazał na karę śmierci 67-letnią Truong My Lan, szefową konglomeratu ds. obrotu nieruchomościami, za kierowniczą rolę w największym w historii Wietnamu przekręcie finansowym na sumę 11,5 mld euro.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas