The Warsaw HUB zaoferuje przyszłym najemcom biura, wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przykładowo, dostęp do budynku będzie możliwy dzięki smartfonom, a parking zostanie wyposażony w system rozpoznawania samochodów, myjnię i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.
Kompleks będzie zasilany z trzech niezależnych źródeł energii, ale najemcy będą mogli zainstalować w nim również swoje własne generatory.
- Ponadto w ramach The Heart Warsaw opracowywane są projekty związane z ideami smart cities i smart office, które później będą mogły znaleźć zastosowanie w The Warsaw HUB - zapewniają przedstawiciele Ghelamco.
Projekt kompleksu powstał w pracowni architektonicznej Andrzeja M. Chołdzyńskiego, autora m.in. stacji centralnego odcinka II linii metra czy siedziby Giełdy Warszawskiej.
- Osadzone na wspólnej, liczącej blisko 100 metrów podstawie wieżowce (dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy) stworzą spójną, wielkomiejską pierzeję wzdłuż ulicy Towarowej i widoczną z wielu miejsc stolicy dominantę ronda Daszyńskiego. Wzdłuż kompleksu, zarówno od strony ulicy Towarowej, jak i od jego zaplecza, powstanie atrakcyjnie zaprojektowana przestrzeń publiczna w postaci miejskich pasaży. Podobnie jak w przypadku pobliskiego placu Europejskiego, zlokalizowane tu zostaną kawiarnie, restauracje i punkty usługowe - zapewnia Ghelamco.
Budowa The Warsaw HUB już się rozpoczęła, a termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec 2019 roku. Trwa proces komercjalizacji obiektu. Szacowana wartość inwestycji to ponad 1 miliard złotych.