Tania alternatywa dla drogich respiratorów

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki opracowała projekt wentylatora oddechowego, który jest tańszym i prostszym zamiennikiem respiratorów - mówi dr hab. Michał Wszoła, przewodniczący Rady Naukowej FBiRN.

Aktualizacja: 06.05.2020 21:40 Publikacja: 06.05.2020 18:17

Dr hab. Michał Wszoła, przewodniczący Rady Naukowej FBiRN

Dr hab. Michał Wszoła, przewodniczący Rady Naukowej FBiRN

Foto: fot. Fundacja Nauki Polskiej

Wszystkie instytucje badawcze w Polsce przeżywają teraz trudne chwile. Jak Fundacja Badań i Rozwoju Nauki radzi sobie z nałożonymi ograniczeniami?

Od dwóch miesięcy pracujemy częściowo w systemie zdalnym i wprowadzamy jednoosobowe dyżury w laboratorium. Nie mogliśmy rozpocząć prac nad fazą przedkliniczną przeszczepów bionicznej trzustki, ponieważ nie tylko my wprowadziliśmy ograniczenia, ale także instytucje z nami współpracujące.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Leki i terapie
Kto powinien skutecznie zadbać o bezpieczeństwo lekowe Polski
Leki i terapie
Farmakoterapia dla chorych na otyłość. Problemem nierefundowane leki
Leki i terapie
Pfizer rezygnuje z leku na odchudzanie. Miał poważne skutki uboczne
Leki i terapie
Konsekwencje braku leków mogą być gorsze niż inwazja rosyjska
Leki i terapie
Produkcja leków krytycznych w Europie jest nierentowna. „W Chinach była dotowana”
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem