Artystka ma obecnie tutaj wystawę , zatytułowaną „Love is coming", na którą składają się głównie komiksowe rysunki „Rich Bitch".

Jak w innych jej pracach w tej konwencji („Umrzesz w bałaganie", „All Night Long", „ Two Idiots") ich motywem przewodnim jest kreowanie zmiennych wcieleń, a więc gry z tożsamością. Kim jest Rich Beach? Superbohaterką, kobietą sukcesu, figurą kobiety pięknej i bogatej, która „niczego nie musi, może wszystko, robi co chce". Niewątpliwie bardziej fantazmatem niż realną postacią, skrywającym drugie dno, bo jak dodaje autorka z domieszką czarnego humoru „może się okazać również że RICH BITCH to także figura śmierci a zasłużony komfort to po prostu ŚMIERĆ".

Przygody bohaterki przeplata powracające hasło „Love is coming" – pisane flamastrem na kartkach papieru, a także niespodziewanie rozbłyskujące ostrym światłem neonu, zamontowanego pośród rysunków. Wezwanie to brzmi jak obietnica raju w wersji reklamowej. A jak ironicznie mówi sama artystka: „ To również afirmacja Miłości i Wolności - Luksusu zdeponowanego i pewnego niczym lokata w szwajcarskim banku, do którego bohaterka ma nieograniczony dostęp." Jest to więc swoisty miraż, którym w czasach pop-kultury staramy się zagłuszyć wewnętrzny niepokój i życiowe porażki. Annę Czarnotę wyróżnia groteskowe spojrzenie zarówno na absurdy życie, jak i iluzje produkowane przez pop-kulturę. Graficzka, absolwentka warszawskiej ASP (dyplom w pracowni Mieczysława Wasilewskiego) zwraca zarazem uwagę indywidualnym, ekspresyjnym stylem i drapieżną kreską. Jej rysunki przypominają spontaniczne graffiti, a jednocześnie są bezbłędnie skomponowane.

Anna Czarnota jest kolejną osobowością nowego cyklu „Ilustratorzy", który poszerza dotychczasowy designerski profil galerii. „Ideą cyklu jest próba pokazania różnorodności stylistycznej polskiej sceny projektowania graficznego z zakresu ilustracji oraz współczesnych trendów panujących w tej dziedzinie. Interesuje nas również zjawisko wykraczania poza gatunek klasycznej ilustracji wydawniczej, balans pomiędzy szeroko pojętym dizajnem a działaniami czysto artystycznymi. Ilustracja coraz częściej jest elementem przestrzennym, formą instalacji lub grafiką będącą dominującym elementem obiektów 3d czy przedmiotów użytkowych - i te cechy staramy się podkreślać. Obecne pokolenie ilustratorów odnoszące sukcesy wychowywało się na klasykach Polskiej Szkoły Ilustracji i Polskiej Szkoły Plakatu. Chcemy konfrontować ich twórczość pokazując ciągłość a zarazem rozwój tej dziedziny." – deklarują twórcy nowego programu.

Spotkanie odbędzie się o godz. 16 przy ul. Szpitalnej 8a