Aktualizacja: 24.02.2021 09:25 Publikacja: 24.02.2021 09:25
Foto: Youtube
Wydarzenie uświetnił wykonaniem „Lonely” Justin Bieber, a założyciel i dyrektor generalny firmy, Daniel Ek, ogłosił kierunki rozwoju platformy. Coraz większą rolę będą grać ekskluzywne podcasty.
Zwraca uwagę seria „Renegades: Born in the USA”, zawierająca rozmowy wieloletnich przyjaciół, prezydenta Baracka Obamy i Bruce'a Springsteena. Spotkali się po raz pierwszy w 2008 roku. Chociaż obaj mają bardzo różne pochodzenie i kariery, nawiązali przyjaźń.
Ich ośmioodcinkowa seria jest poświęcona kwestiom rasy, ojcostwa, małżeństwa i przyszłości Ameryki. Prezydent Barack Obama pyta na początku pierwszego odcinka: „Jak się tu dostaliśmy? Jak mogliśmy znaleźć drogę z powrotem do bardziej jednoczącej amerykańskiej historii? ”
Następnie wyjaśnia: „Ten temat zdominował wiele moich rozmów w zeszłym roku - z Michelle, z moimi córkami i przyjaciółmi. A jednym z przyjaciół był właśnie Bruce Springsteen. Na pozór Bruce i ja nie mamy ze sobą wiele wspólnego. Ale przez lata odkryliśmy, że mamy wspólną wrażliwość. O pracy, rodzinie i Ameryce. Na swój własny sposób Bruce i ja odbywaliśmy równoległe podróże, próbując zrozumieć ten kraj, który dał nam tak wiele. Próbuje spisać historie jego mieszkańców. Szukanie sposobu na połączenie naszych indywidualnych poszukiwań znaczenia, prawdy i wspólnoty z szerszą historią Ameryki ”.
W tym tygodniu rozmawiamy w podcaście „Komisja Kultury” z Rafałem Christem, redaktorem portalu Spider’s Web Rozrywka i autorem recenzji filmowych do „Plusa Minusa”, o jednej z najbardziej oczekiwanych premier kinowych tego roku – „Gladiatorze 2” w reżyserii Ridleya Scotta.
Ta unikalna galeria powstała w odnowionych podziemiach starego gmachu muzeum. Prezentuje zbiory i pozwala poznać kulisy pracy muzealników.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
20 listopada rozpoczyna się XIX Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, zainspirowany kultowym serialem „Czterdziestolatek” z lat 70.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W muzyczno-teatralnej „Pasji według św. Marka” Pawła Mykietyna w roli Poncjusza Piłata wystąpi Magdalena Cielecka. Inscenizowany koncert odbędzie się 21 listopada w Warszawie.
„Niewygodna” Patrycji Volny, córki „barda Solidarności”, to oskarżenie rzucone słynnemu ojcu, ale i innym mężczyznom z życia modelki, wokalistki, aktorki.
Wybitna indywidualność wśród wykonawców muzyki dawnej, Francuz Alexis Kossenko, został oskarżony przez studentów i muzyków o niedozwolone zachowania. Artysta rezygnuje z występów, nie pojawi się też na grudniowych koncertach w Warszawie.
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Podczytuję po raz kolejny opowieści o Wiedźminie przed premierą nowej książki i czekam na domknięcie serialu „Yellowstone” – jednej z najlepszych tego typu produkcji od lat.
Grupa Bono świętuje 20. rocznicę premiery nagrodzonego ośmioma nagrodami Grammy albumu „How To Dismantle An Atomic Bomb”. Opublikuje nieznane nagrania z sesji oraz zremasterowany oryginał.
Po ogłoszeniu wyników Spotify za trzeci kwartał 2024 r. akcje streamingowego giganta poszybowały do blisko 480 dolarów, a współzałożyciele platformy w ostatnim czasie zarobili na sprzedaży akcji ponad 800 mln dolarów.
Charles Dumont komponował dla wielu artystów, ale w pamięci pozostanie jako autor piosenki „Non, je ne regrette rien” („Nie, nie żałuję niczego”) nierozerwalnie związanej z największą francuską gwiazdą Edith Piaf.
„Substancja” daje do myślenia, jak każda okrutna baśń.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas