Aktualizacja: 28.01.2025 03:20 Publikacja: 22.12.2023 03:00
Manifestacja poparcia dla Palestyńczyków w kontrolowanej przez Hutich stolicy Jemenu Sanie
Foto: afp
Od połowy listopada rządzący w połowie Jemenu rebelianci Huti zaczęli napadać na statki przepływające w pobliżu kontrolowanego przez nich wybrzeża Morza Czerwonego i Oceanu Indyjskiego. Co najmniej pięć firm transportu morskiego skierowało swe statki dookoła Afryki, by uniknąć niebezpieczeństwa.
Ale rosyjskie tankowce z ropą spokojnie pływają po niebezpiecznych wodach. „Popierani przez Iran Huti trzymają się z dala od rosyjskich statków. Rosyjskie media twierdzą, że ruch zgodził się je przepuszczać” – pisze indyjski „Hindustan Times”.
Izrael twierdzi, że ośmiu z 33 zakładników, którzy mają zostać uwolnieni przez Hamas w pierwszej fazie porozumienia o zawieszeniu broni w Strefie Gazy, nie żyje.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Armia Kremla opanowała kolejną, niedużą miejscowość w stepach. Ale stamtąd może poważnie zagrozić obrońcom.
Rebelianci z grupy M23, złożonej z członków plemienia Tutsi, pojawili się w centrum Gomy, największego miasta we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga - podaje Reuters, powołując się na dwóch świadków.
Po raz trzeci w ciągu niespełna roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zmienił dowódcę zgrupowania „Chortyca”, które jest odpowiedzialne m.in. za obronę Pokrowska.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Węgry wahają się, czy wyrazić zgodę na przedłużenie sankcji gospodarczych wobec Rosji. W razie ich weta do akcji wkroczy król Filip.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Armia Kremla opanowała kolejną, niedużą miejscowość w stepach. Ale stamtąd może poważnie zagrozić obrońcom.
UE przedłuży o kolejne pół roku sankcje wobec Rosji. Ponieważ taka decyzja musi zapaść jednogłośnie, nie obyło się bez problemów stwarzanych przez prorosyjski rząd Węgier. Premier Polski zagroził konsekwencjami. Wsparł go król Belgów i Donald Trump.
Ceny ropy naftowej szybko spadają na globalnym rynku. Eksperci wiążą to z apelami Donalda Trumpa do OPEC o obniżkę cen surowca oraz ze wzrostem produkcji w USA. Spadek cen ma pomóc w zakończeniu rosyjskiej agresji na Ukrainę i dać impuls globalnej gospodarce.
Węgry wahają się, czy wyrazić zgodę na przedłużenie sankcji gospodarczych wobec Rosji. W razie ich weta do akcji wkroczy król Filip.
Ceny bananów w Rosji poszybowały o 96 procent więc do akcji wkroczyła rosyjska nauka. Uczeni ogłosili, że w rok wyhodują w Rosji banany i to taniej niż teraz kosztuje ich import z Ekwadoru.
„George Soros nie płacił za studia Donalda na mojej uczelni w Oksfordzie, ale za studia Viktora” - stwierdził we wpisie opublikowanym w serwisie X Radosław Sikorski po tym, jak węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó nazwał premiera Donalda Tuska „agentem Sorosa”.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odniósł się do doniesień o wstrzymaniu pomocy dla Kijowa ze strony USA. Wyraził też nadzieję, że Europa i Stany Zjednoczone zaangażują się w rozmowy o zakończeniu wojny na Ukrainie.
Po prawie czterech miesiącach oczekiwania Ksenia Judajewa, przedstawicielka Rosji w zarządzie Międzynarodowego Funduszu Walutowego dostała pozwolenie na wjazd na terytorium Stanów Zjednoczonych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas