„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 22.12.2024 22:13 Publikacja: 20.03.2023 14:15
Jewgienij Prigożyn w pobliżu Bachmutu
Foto: Telegram
- Dzisiaj chowają naszych wojowników. Dzisiaj administracja Goriaczego Klucza temu przeszkadza. Doczekacie się, łajdacy, że będziemy musieli przyjść i rozprawić się z wami. Dlatego, że jesteście gorsi od armii ukraińskiej – apelują w opublikowanym nagraniu zamaskowani i uzbrojeni najemnicy „Wagnera”. Poszło o niewielkie miasto turystyczne Goriaczy Klucz (ma ok. 27 tys. mieszkańców), znany kurort w Kraju Krasnodarskim, niedaleko okupowanego Krymu.
Powstał tam tak wielki cmentarz poległych nad Dnieprem najemników Jewgienia Prigożyna, że administracja miasta zakazała kolejnych pochówków. Burmistrz Siergiej Biełopolski tłumaczył, że szanuje „wagnerowców”, ale nie może zignorować opinii mieszkańców. A ci, jak twierdzi, nie chcą, by ich turystyczne miasto „przekształcało się w miejsce masowego pochówku wojowników”.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
„Niektórzy mówią, że są dobrze przygotowani; inni, że to po prostu dranie”. Tak żołnierzy z Korei Północnej opisuje Rosjanin, schwytany przez Ukraińców. Rosyjski jeniec opisał, że północnokoreańscy żołnierze są lepiej żywieni, niż Rosjanie, mają więcej autonomii, co często oznacza, że w warunkach wojennych zachowują się nieracjonalnie i nieostrożnie.
Wojsko Stanów Zjednoczonych oświadczyło, że w niedzielę nad Morzem Czerwonym omyłkowo zestrzeliło jeden ze swoich myśliwców. Dwaj piloci się katapultowali.
Brytyjski dziennik, powołując się na źródła w armii Ukrainy, napisał, że z powodu niedoboru personelu na froncie przesuwani są tam żołnierze obrony powietrznej, często wyszkoleni na Zachodzie. Źródła "Guardiana" w armii Ukrainy: Obrona powietrzna na poziomie krytycznym.
W Kazaniu, stolicy wchodzącego w skład Federacji Rosyjskiej Tatarstanu, doszło do serii wybuchów spowodowanych atakiem dronów.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
„Niektórzy mówią, że są dobrze przygotowani; inni, że to po prostu dranie”. Tak żołnierzy z Korei Północnej opisuje Rosjanin, schwytany przez Ukraińców. Rosyjski jeniec opisał, że północnokoreańscy żołnierze są lepiej żywieni, niż Rosjanie, mają więcej autonomii, co często oznacza, że w warunkach wojennych zachowują się nieracjonalnie i nieostrożnie.
Zastępca szeryfa hrabstwa Douglas w stanie Kolorado przyszedł z pomocą „Kapitanowi Ameryce” po tym, jak motocykl superbohatera zepsuł się na autostradzie w drodze na charytatywną imprezę w szpitalu dziecięcym.
Serial „Śleboda” w reżyserii Michała Gazdy to kolejna produkcja, która żywi się historią goralenvolk. Grają Maria Dębska, Maciej Musiał, Jan Englert, Maja Engler, Andrzej Chyra i Tomasz Karolak.
Szef węgierskiej dyplomacji pochwalił się w niedzielę wpisem w internecie, że Rosja wznowiła dostawy ropy na Węgry południową nitką rurociągu „Przyjaźń”. Strona rosyjska milczy w tej sprawie.
Mężczyzna, który wjechał samochodem w tłum na niemieckim jarmarku bożonarodzeniowym, usłyszał wiele zarzutów morderstwa i usiłowania zabójstwa. W wyniku ataku zginęło pięć osób, a wiele zostało rannych.
W poniedziałek 23 grudnia o 15.00 premiera nowego podcastu „Rzeczpospolitej” „Globalny Chrząszcz”, autorskiej audycji Jerzego Haszczyńskiego. To wyczekiwana przez wielu czytelników i słuchaczy nowa pozycja w bogatej już ofercie podcastowej dziennika.
Kłopoty gospodarki w Niemczech odbijają się również na kulturze. Słynny festiwal w Bayreuth drastycznie ograniczył zaplanowany już program swojego 150-lecia, w innych teatrach znacząco zmalały dotacje federalne i krajowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas