Aktualizacja: 24.02.2025 13:42 Publikacja: 26.03.2022 07:07
Zniszczona rosyjska wyrzutnia rakiet na przedmieściach Charkowa
Foto: AFP
- To prawdziwa informacja - mówił Denisenko w rozmowie z ukraińską telewizją.
- Została podjęta decyzja o wysłaniu blisko 800 rosyjskich żołnierzy z bazy w Armenii na Ukrainę - powiedział Denisenko.
Z sondażu pracowni Opinia24 dla Radia ZET wynika, że większość Polaków nie przewiduje rychłego rozstrzygnięcia wojny Rosji z Ukrainą. Prawie połowa ankietowanych (48 proc.) uważa, że konflikt będzie się toczyć bez wyraźnego zwycięstwa którejkolwiek ze stron. Natomiast 51 proc. Polaków spodziewa się, że konflikt potrwa jeszcze latami.
– To, co teraz się dokonuje, to nie jest dążenie do pokoju. To jest na siłę dążenie do zamrożenia wojny, co z pewnością cynicznie wykorzysta kremlowska władza, aby przyspieszyć zbrojenia i przygotowywać kolejną agresję – ocenił gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u, komentując działania administracji Donalda Trumpa w sprawie Ukrainy.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Administracja Donalda Trumpa zwróciła się do Ukrainy o wycofanie corocznej rezolucji potępiającej rosyjską napaść. Chce ją zastąpić stonowanym oświadczeniem, odebranym przez europejskich dyplomatów jako "prorosyjskie".
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski waha się, ale nie jest obecnie gotowy do sfinalizowania umowy o wydobyciu surowców mineralnych ze Stanami Zjednoczonymi z powodu „szeregu problematycznych kwestii” w ramach proponowanej umowy - donosi Sky News, powołując się na anonimowych ukraińskich urzędników wysokiego szczebla.
O ile kwestionować znaczenia 11 minut spędzonych przez Andrzeja Dudę z Donaldem Trumpem na zapleczu konferencji politycznej amerykańskich konserwatystów nie można, o tyle całkowicie uprawnione jest zarzucanie Donaldowi Tuskowi, że dał się ograć rządowi Friedricha Merza, którego jeszcze nie ma. Tak przynajmniej wynika z sygnałów wysyłanych z kręgów PiS.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Dziś mijają dokładnie trzy lata od wybuchu wojny.
Nowy raport organizacji Christian Aid ujawnia skalę szkód, które zjawiska wywołane przez zmiany klimatu wyrządziły w Ghanie i Wybrzeżu Kości Słoniowej, krajach odpowiadających za ponad połowę globalnych upraw kakao. W rezultacie czekolada osiąga rekordowe ceny, a eksperci prognozują dalszy wzrost cen – i kakao, i czekolady.
Ryanair ogłosił rozkład lotów z Londynu na sezon letni. Wśród planowanych kierunków pierwszy raz pojawiły się dwa turystyczne miasta w Turcji – Bodrum i Dalaman. Przewoźnik zwiększy też częstotliwość lotów na obsługiwanych już trasach, w tym do Gdańska.
W trzecią rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę prezydenci Rosji i Chin, Władimir Putin i Xi Jinping, odbyli rozmowę telefoniczną, podczas której padły zapewnienia o przyjaźni między Pekinem a Moskwą. Obaj przywódcy rozmawiali też o wojnie na Ukrainie.
„Warszawa nieustannie się rozwija, w harmonijny sposób łącząc tradycję z nowoczesnością” - w lutowym wydaniu amerykański magazyn „Travel Weekly” zachęca do odwiedzenia stolicy Polski.
82,5 proc. niemieckiej frekwencji to szczyt marzeń. Głosowało więcej Niemców niż mieszka ludzi w Polsce. To rekord od czasu zjednoczenia Niemiec w 1990 r. Jednocześnie wybory przyniosły też kilka innych rekordów, nie wszystkie pozytywne.
Donald Trump miał nakazać zamknięcie amerykańskiej bazy wojskowej w Aleksandropolis w Grecji - podaje grecki dziennik „Dimokratia”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas