Aktualizacja: 21.02.2025 11:23 Publikacja: 24.05.2022 14:29
Foto: Adobe Stock
Od kilku tygodni Leroy Merlin jest pod ostrzałem krytyki z uwagi na fakt, że nie wycofał się z interesów w Rosji po agresji tego kraju wobec Ukrainy. W ubiegłym tygodniu aktywiści Ogólnopolskiego Bojkotu Leroy Merlin (OBLM) zaalarmowali, że na półkach sieci można znaleźć wciąż dużo produktów z Rosji i Białorusi. W weekend z kolei działacze OBLM poinformowali, że Leroy Merlin pozmieniał opisy produktów rosyjskiej firmy Ultralam przypisując im polskie pochodzenie zamiast rosyjskiego.
Sprzedaż francuskiej sieci w naszym kraju w 2024 roku była 3,3 proc. niższa niż rok wcześniej. Firma zapowiada przegląd aktywów, ale nie podaje szczegółów, z jakich rynków może się wycofać. O sprzedaży jej polskich sklepów mówi się od lat.
CCC wspierane przez założyciela - Dariusza Miłka - odkryło karty. Chce wykupić akcje internetowej platformy Modivo od miliarderów. Zrobi emisję nowych akcji.
Minął szok wynikający z zaskoczenia raportem Hindenburga. Z końcem stycznia zgodnie z zapowiedzią zamknęliśmy rozdział pt. okres przejściowy na rosyjskim rynku – mówi Marcin Bójko, wiceprezes LPP ds. finansowych.
Niemiecka sieć supermarketów wywołała konsternację wśród klientów we wschodnim Londynie. Aldi wprowadził innowacyjne rozwiązanie: pobiera opłatę w wysokości 10 funtów od klientów za samo wejście do sklepu — informuje „Polish Express”.
Należąca do LPP sieć Sinsay to najczęściej wybierana przez Polaków marka odzieżowa. Wśród pięciu liderów trzy to firmy krajowe. Co dziesiąty konsument kupuje już także chińską markę Shein.
Malezyjska sieć MR.DIY z artykułami dla domu i do majsterkowania oficjalnie potwierdza, że otwiera pierwsze sklepy w Polsce. Zapowiada się ostra walka, np. z Pepco czy Action.
Francuska sieć handlowa skompromitowana w oczach wielu klientów w Unii trzymaniem się rynku kraju-agresora, ogłosiła zmianę nazwy. Leroy Merlin zniknie z Rosji, a pojawi się Lemana PRO.
Firma Leroy Merlin, która jest sponsorem Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN), dołączyła do grona partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i zajmie się wykończeniem mieszkań medalistów igrzysk w Paryżu i Cortinie d'Ampezzo.
Francuska sieć Leroy Merlin otwiera ranking 50 zagranicznych firm, które pomimo rosyjskiej agresji i zbrodni popełnianych na Ukrainie, nie opuściły rosyjskiego rynku. Najwięcej spółek na liście jest z… USA.
Francuska sieć sklepów budowlanych, która pod naporem międzynarodowej krytyki i bojkotu sklepów (także w Polsce), po roku zdecydowała się przestać zarabiać w Rosji, liczy, że szybko tu wróci. Dlatego nie sprzeda swoich magazynów, wypełnionych towarami.
Zatrudniająca w Rosji 45 tysięcy ludzi i posiadająca 111 hipermarketów w 65 miastach Rosji francuska sieć budowlana Leroy Merlin ogłosiła, że opuszcza federację. Sklepy zostaną przekazane lokalnym zarządom.
Gdyński samorząd zdecydował, że nie zamierza kontynuować współpracy, z mieszczącym się na Karwinach, sklepem Leroy Merlin.
Te trzy firmy znalazły się pod ostrzałem krytyki ze strony klientów za to, że nie zdecydowały się opuścić Rosji po inwazji na Ukrainę. Ich polskie oddziały dystansują się jednak od decyzji centrali.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas