Azjaci i Afrykanie zamiast Palestyńczyków będą pracować w Izraelu

Izrael wycofał zezwolenia na pracę 130 tys. Palestyńczykom z zachodniego brzegu Jordanu (Cisjordanii) i szuka nowych pracowników w budownictwie, rolnictwie na Sri Lance, w Chinach, Indiach, Tajlandii, Mołdawii, nawet w Malawi. Rząd ma omówić nowy plan wydawania zezwoleń na pracę — podał „Times of Israel”, a za nim „La Tribune”.

Publikacja: 07.01.2024 15:27

Gospodarka Izraela zależy w dużym stopniu od kilkudziesięciu tysięcy cudzoziemców

Gospodarka Izraela zależy w dużym stopniu od kilkudziesięciu tysięcy cudzoziemców

Foto: Kobi Wolf/Bloomberg

Gospodarka Izraela zależy w dużym stopniu od kilkudziesięciu tysięcy gastarbeiterów, bo brakuje im własnych pracowników. Władze kraju liczącego 9 mln mieszkańców zamierzają całkowicie zrezygnować z palestyńskiej siły roboczej w odwecie za krwawy atak Hamasu 7 października — przewiduje rządowy plan, o którym poinformowało publiczne radio Kan, a ten temat podjął dziennik „Times of Israel”.

Hamas zebrał część informacji wywiadowczych potrzebnych do zaatakowania Izraela wśród mieszkańców strefy Gazy, którzy mieli zezwolenia na pracę w Izraelu. Aby nie doszło do powtórzenia się takiej sytuacji w Cisjordanii publiczna rozgłośnia Kan ogłosiła, że rząd nie zamierza zezwalać pracownikom palestyńskim na powrót do pracy po zakończeniu tej wojny — poinformował „Times of Izrael”’.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Gospodarka
Scott Bessent będzie nowym sekretarzem skarbu USA
Gospodarka
Szefowa EBOR: Możemy pomóc Polsce w prywatyzacji
Gospodarka
Rosjanie rezygnują z obchodów Nowego Roku. Pieniądze pójdą na front
Gospodarka
Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski. Jest źle, ale inni mają gorzej
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Gospodarka
Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca KE: UE nie potrzebuje nowej polityki konkurencji