GPW: Neutralne otwarcie i problemy z oporami

We wtorek warszawskie indeksy wykazywały relatywną słabość względem swoich zachodnich odpowiedników. MWIG40 odbił się od 50-sesyjnej średniej, a WIG20 spadł poniżej 100-sesyjnej. Co nas może czekać w środę?

Aktualizacja: 16.09.2020 09:27 Publikacja: 16.09.2020 09:25

GPW: Neutralne otwarcie i problemy z oporami

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Indeks dużych spółek spadł we wtorek do 1743 pkt, co oznacza, że dziś w jego zasięgu jest minimum ubiegłego tygodnia 1720 pkt. Przebicie tego ostatniego byłoby sygnałem kontynuacji korekty, która z płaskiego nabrałaby bardziej spadkowy charakter. Poprawą sytuacji byłby powrót nad średnią ze 100 sesji, która obecnie przebiega przy 1762 pkt. Dzisiejsza sesja zaczęła się niemrawą próbą odreagowania. WIG20 zyskiwał rano tylko 0,1 proc., a największym obciążeniem w jego portfelu były spółki energetyczne – PGE i Tauron, tracące po blisko 1 proc. Wsparciem dla rynku były wczorajsze zwyżki na Wall Street – S&P500 zyskał 0,5 proc., a Nasdaq Composite 1,2 proc. W Azji sesja zakończyła się neutralnie – Nikkei 225 zyskał 0,1 proc., a Hang Seng 0,1 proc. stracił. Gwoździem programu w dzisiejszym kalendarium makro jest decyzja FOMC w sprawie stóp i projekcje. Poznamy je wieczorem, po zakończeniu sesji na GPW, co może sprzyjać dziś niższej zmienności na naszym parkiecie, zwłaszcza w segmencie blue chips, który ma największą ekspozycję zagraniczną.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Giełda
Potężne spadki na giełdzie w Moskwie po atakach amerykańskimi rakietami
Giełda
WIG20 próbuje zatrzeć złe wrażenie po wczorajszej sesji
Giełda
Krajowe akcje u progu bessy. Strach o zaostrzenie wojny
Giełda
Europa chce szybciej rozliczać transakcje giełdowe
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Giełda
Krajowe indeksy coraz bliżej dołka