Aktualizacja: 16.02.2025 16:09 Publikacja: 30.10.2023 17:38
Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Zachowanie krajowego rynku korespondowało z trendem obowiązującym na pozostałych europejskich rynkach akcji, na których na początku notowań więcej do powiedzenia mają kupujący. Z tą różnicą, że krajowi inwestorzy handlujący w Warszawie przejawiali wyraźnie większą ochotę do zakupów. W rezultacie warszawski parkiet przez większa cześć sesji przewodził zwyżkom na Starym Kontynencie. Dobra passa giełd została jednak przerwana w drugiej części dnia, kiedy nastąpiło ochłodzenie nastrojów, spychając indeksy na niektórych parkietach pod kreskę. Nieco więcej nadziei przyniosły notowania na amerykańskim rynku, gdzie po trzech spadkowych sesjach z rzędu pojawił się kolor zielony na indeksach, dając nadzieje za zakończenie korekty. WIG20 okazał się jednak odporny na te zawirowania i zakończył dzień prawie 1,1-proc. wzrostem.
W czwartek wieczorem doszło do niecodziennej sytuacji na giełdzie w Moskwie. Parkiet najpierw zawiesił targi, a godzinę później poinformował, że po konsultacjach z uczestnikami rynku zapadła decyzja o niewznawianiu handlu w sesji wieczornej. To efekt wypowiedzi Donalda Trumpa po jego telefonie na Kreml.
Krajowe indeksy na starcie czwartkowej sesji zwyżkowały po ponad 1 proc. Po kilkudziesięciu minutach zwyżka jest nieco mniejsza, ale popyt wciąż ma przewagę. Inwestorów zagrzewa szansa na zakończenie starcia między Rosją a Ukrainą.
Dzwoniąc do poszukiwanego międzynarodowym listem gończym Władimira Putina Donald Trump zrobił ogromną przysługę rosyjskim koncernom i bankom. Ich wartość na giełdzie w Moskwie wzrosła w kilka godzin o 2,2 mld dolarów. Umacnia się też rubel.
Na polskim rynku M&A od trzech lat widać duże ożywienie. Najwięcej transakcji jest w sektorze nowych technologii, ale ten trend zaczyna hamować.
WIG20 zyskał w piątek 1,1 proc. i jest już blisko 2500 pkt. Z kolei WIG w ciągu dnia otarał się o historyczny szczyt notowań. Debiut Diagnostyki także dał powody do zadowolenia.
Po trudnym początku tygodnia we wtorek większość giełd świeci na zielono, aczkolwiek zwyżki są bardzo skromne.
Na fali obaw związanych z kolejną wojną handlową w poniedziałek przez rynki akcji przetoczyła się fala wyprzedaży.
Po poniedziałkowym tąpnięciu amerykańskiej giełdy na rynki wraca umiarkowany optymizm. Większość indeksów akcji z rana świeci na zielono.
Poniedziałkowe zawirowania na rynkach globalnych wywołane sukcesem chińskiego modelu AI stworzonym przez DeepSeek dość łagodnie obeszły się z krajowym rynkiem akcji.
We wtorek rozpoczęła się w USA prezydentura Donalda Trumpa. Większość głównych indeksów akcji świeci na czerwono, a dolar się umacnia.
W Warszawie lekko optymistyczne nastroje sprzyjały zakupom akcji, dzięki czemu indeksy kontynuowały zeszłotygodniowe zwyżki.
Na warszawskiej giełdzie przeważają pozytywne nastroje, dzięki czemu indeksy kontynuują zeszłotygodniowe zwyżki.
Złoty w piątkowy poranek notował niewielkie zmiany. Czy rozrusza się w ciągu dnia?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas