Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (nawet do -40%!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 01.05.2025 20:17 Publikacja: 08.09.2022 18:50
Foto: Piotr Gęsicki
Wsparciem krajowych indeksów było optymistyczne nastawienie inwestorów na pozostałych europejskich rynkach w oczekiwaniu m. in. na decyzję Europejskiego Bank Centralnego w sprawie kolejnej podwyżki stóp procentowych, co zresztą nastąpiło. Pozytywne nastroje przeważały przez większą część czwartkowych notowań na warszawskim parkiecie, ale gdy do gry włączyli się amerykańscy inwestorzy, początkowo niebyt pozytywnie nastawieni do zakupów, w końcówce notowań na rynku zrobiło się nerwowo. Negatywne emocji dostarczyło rynkowi wystąpienie szefa Fedu Jerome'a Powella, który zasygnalizował kontynuację dotychczasowej , restrykcyjnej polityki monetarnej, co wiąże się z dalszym agresywnym podnoszeniem stóp procentowych za oceanem, wskazując na potrzebę dalszej walki z inflacją. Na szczęście rynek dość szybko ochłonął po jego słowach, a inwestorzy zmienili swoje nastawienie i po falstarcie ruszyli po przecenione w trakcie poprzednich sesji akcje, co równocześnie nieco ożywiło handel na europejskich parkietach. Dzięki zrywowi kupujących na finiszu udało się odwrócić losy sesji w Warszawie i wyciągnąć indeksy nad kreskę. WIG finiszował 0,26 proc. na plusie, a WIG poszedł w górę o 0,45 proc. Mniej szczęścia mieli za to inwestorzy handlujący na giełdach we Frankfurcie i Budapeszcie, gdzie główne wskaźniki zakończyły sesję pod kreską.
Pierwsze godziny wtorkowej sesji w Europie mijają pod znakiem niewielkich wzrostów. Indeks polskich dużych spółe...
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamental...
Pozytywne nastroje utrzymały się na krajowym parkiecie, dzięki czemu indeksy mogły kontynuować zeszłotygodniowe...
Na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy zapowiadali tak dobre zachowanie polskiego rynku akcji w tym...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Tydzień na warszawskiej giełdzie stał pod znakiem rekordów. Piątek WIG zamknął na niewielkim plusie, ale nadal b...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas