Aktualizacja: 30.07.2018 19:19 Publikacja: 30.07.2018 19:19
Foto: Bloomberg
Z początkiem nowego tygodnia pozytywne nastroje znów dały znać o sobie się na warszawskim parkiecie, dzięki czemu krajowe indeksy mogły kontynuować ubiegłotygodniowe odbicie. Tym razem niemal od początku sesji inicjatywa na rynku należała do kupujących, dzięki którym WIG20 udało się wyciągnąć o w górę o ponad 1,6 proc., do poziomów nie widzianych na naszej giełdzie od blisko trzech miesięcy.
Amerykańskie indeksy giełdowe zwykle rosną w okresie od dnia głosowania do końca roku. Pierwsze sesje powyborcze często są spadkowe, ale w 2016 r. i 2020 r. były wzrostowe.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Blisko 7 proc. zarobił „Szymo”, który okazał się najlepszym inwestorem w pierwszym tygodniu gry giełdowej. Trafi do niego 1 tys. zł nagrody tygodniowej. Rywalizacja jest zacięta. Cały czas można dołączyć na stronie gra.parkiet.com.
Jak się dowiedzieliśmy, Samer Masri od poniedziałku będzie nowym szefem biura maklerskiego należącego do największego banku w Polsce. – Firma przejdzie istotne zmiany, ale te muszą zachodzić w sposób ewolucyjny – zdradza „Parkietowi” Masri.
Spółka Berkshire Hathaway poinformowała, że zmniejszyła swoją pozycję w Apple do 69,9 mld dol. w trzecim kwartale. Co oznacza, że pozbył się kolejnych 100 mln akcji w okresie trzech miesięcy – informuje dziennik "Financial Times".
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
WIG20 stracił w październiku prawie 5 proc. Tym samym listopad rozpocznie z okolic 2200 pkt. Czy bykom uda się utrzymać ten poziom?
Nie pomogło skokowe podniesienie przez Bank Rosji bazowej stopy do 21 procent. Rubel ciągle traci na wartości z powodu wojny Putina i taniejącej ropy. Chiński juan jest w Rosji najdroższy od roku.
– Ten optymizm po 15 października zderzył się z rzeczywistością, i gospodarczą, i polityczną. Widać, że zmiana polityki i instytucji potrwa dłużej – mówi Wiesław Rozłucki, współtwórca Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Efekty sezonowe stoją w sprzeczności z hipotezą o efektywności rynków. Jednak sezon jesienno-zimowy statystycznie przynosi wyższe stopy zwrotu niż letni.
Inwestorzy na światowych rynkach muszą się nastawić na okres podwyższonej zmienności. Nie oznacza to jednak, że muszą porzucić inwestycje w akcje.
XTB, Sygnity, Mirbud, Synektik czy Asbis – to przykłady spółek, które w ciągu ostatnich pięciu lat dały zarobić ponad 1000 procent. W sumie firm z minimum 100-proc. stopą zwrotu na GPW za ten okres jest ponad 150. Zapytaliśmy zarządy o przepis na wzrost wartości biznesu i plany.
Osoby, które kupiły w ofercie pierwotnej akcje Żabki, nie zbiły kokosów. Sama spółka, ale także i warszawska giełda mogą jednak mówić o sukcesie. Ten daje nadzieję na ciąg dalszy.
W czwartek zadebiutuje Żabka. Sprawdziliśmy, jak poradziły sobie spółki, które przeprowadzały największe oferty i miały najwyższą redukcję zapisów.
Według nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej" inwestorzy indywidualni zgłosili popyt o wartości prawie 3,4 mld zł. Redukcja przekroczyła poziom 90 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas