Aktualizacja: 28.01.2025 03:28 Publikacja: 28.05.2023 14:09
Foto: Adobestock
Było to możliwe, ponieważ nie minęły 24 godziny od zamknięcia transakcji i możliwości jej unieważnienia, a co za tym idzie zwrotu pieniędzy. I to właściwie powinien być finał nieprzyjemnej przygody. Bo karta była ubezpieczona i bank natychmiast poinformował, że nieautoryzowana transakcja została anulowana. Ale to nie był koniec.
Transakcją, jaką wykonał złodziej-haker była opłata za dwa bilety lotnicze. Bank tę transakcję anulował, więc bilety stały się nieważne. I wtedy haker ujawnił się. Dzięki numerowi karty zidentyfikował jej właściciela, do którego wysłał SMSa z pretensjami, że nie może wykorzystać biletów, ponieważ zostały one unieważnione. Upierał się, że skoro kupił i zapłacił, obojętne w jaki sposób, to bilety mu się należą. Wtedy zajęła się nim policja.
Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 mocno traciły w poniedziałek rano. Model sztucznej inteligencji opracowany przez chińską firmę DeepSeek zagroził bowiem amerykańskiej dominacji w dziedzinie AI.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) jest dobrym momentem, by przyjrzeć się kondycji trzeciego sektora czyli organizacjom pozarządowym (NGO). Dysponują ponad 50 mld zł rocznie.
Są wreszcie oficjalne dane PFR, które pokazują, że wartość aktywów zgromadzonych w PPK przekroczyła na koniec zeszłego roku 30 mld zł. I choć eksperci nie spodziewają się wzrostu skokowego, to PPK będą dalej systematycznie rosnąć.
Prezydent elekt Donald Trump w piątek uruchomił kryptowalutę, której wartość eksplodowała z dnia na dzień, zwiększając jego majątek, przynajmniej na papierze, o dziesiątki miliardów dolarów na chwilę przed zaprzysiężeniem.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Co dziesiąty mieszkaniec średnich miast w Polsce ma kłopoty ze spłatą swoich zobowiązań. Sytuacja jest gorsza niż w większych ośrodkach. Wśród przyczyn są mniejsze możliwości zarobkowania, którym towarzyszy duży apetyt na wielkomiejski poziom życia.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Ropa ma być tańsza, a zyski linii lotniczych i ich marże – wyższe. Samolotów coraz bardziej będzie brakować i zapełnią się bardziej niż w 2024 roku. Wracają także biznesowe podróże lotnicze.
Tropy do siatki hakerów, którzy stali za głośnym atakiem, wiodą przez giełdy kryptowalut. Śledczy kierują wnioski o pomoc prawną m.in. do USA - ustaliła "Rz".
Segmentacja odbiorców, personalizacja treści, komunikacja z klientami, automatyzacja procesów i prognozowanie – to tylko przykłady zastosowań sztucznej inteligencji w biznesie.
Kraków, Bydgoszcz, Wrocław i Poznań dostały wielomilionowe dofinansowanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Przyznane wsparcie pozwoli na inwestycje w zeroemisyjny transport zbiorowy.
Z danych Bank of America wynika, że do względnej odporności i wzrostu amerykańskiej gospodarki w dużej mierze przyczyniły się kobiety dzięki ich rosnącej aktywności zawodowej i, co za tym idzie, coraz większej sile nabywczej. Choć wciąż zarabiają one mniej niż mężczyźni, to – jak zauważają eksperci – średnia różnica pensji jest coraz mniejsza.
EU podpisała 17 stycznia porozumienie z Ukrainą, na mocy którego ukraińscy przewoźnicy międzynarodowi będą mogli korzystać z inteligentnych tachografów.
Jest poniedziałek, 27 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś przyjrzymy się rosnącej liczbie salonów piękności w Polsce, ambitnym planom Wielkiej Brytanii na rozwiązanie kryzysu mieszkaniowego, ekspansji polskiego startupu ElevenLabs w USA oraz możliwym planom budowy drugiej elektrowni jądrowej w Polsce.
Nam nie chodzi tylko o maszyny cywilne. Jako grupa Embraera mamy wiele do zaoferowania w obszarze obronnym i w kształceniu kadr inżynierskich – mówi Arjan Meijer, prezes Embraer Commercial Aviation.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas