Poradnik „Tak! 50 sekretów nauki perswazji!" był w tym okresie najlepiej sprzedającą się książką. I choć nie można powiedzieć, czy jest to rezultat mowy miłości, czy nienawiści, pewne jest, że ludziom coraz trudniej się porozumieć we wszystkich dziedzinach, nie tylko w polityce.
Akceptację utrudniają ogromne podziały ekonomiczne, które nie wszyscy potrafią zrozumieć. Dlatego poradniki cieszą się takim zainteresowaniem. Bogatą ofertę tego typu publikacji mają także wydawnictwa ekonomiczne. Jak przetrwać w korporacji, jak zwiększyć wydajność, nie dać się konkurencji itp. Tego typu poradnik pt. „Bogaty ojciec, biedny ojciec" kolejny już rok jest najlepiej sprzedającą się książką w sieci Empik. Autor udowadnia, że praca na etacie nie przyniesie sukcesu finansowego. Radzi założyć własny biznes. Najnowsza oferta wydawnictw zawiera liczne pozycje o perturbacjach na światowych rynkach finansowych. Kryzys, który już otrąbiono, okazał się chorobą bardzo przewlekłą. Na rynku księgarskim można przebierać w publikacjach, które wyjaśniają, skąd się wzięła ta choroba i jak ją leczono. Tylko o rokowaniach na przyszłość autorzy wypowiadają się oględnie.
Przeciągający się kryzys zmusił do stawiania pytań o ekonomię. Co zostało popsute w tej szacownej maszynerii? Korzystano z niej niezgodnie z zasadami czy może zasady są do poprawki? Czy na nowo trzeba teraz definiować takie pojęcia jak „wolność gospodarcza", „interwencjonizm"? Jaka powinna być w tym wszystkim rola państwa i programów ekonomicznych ogłaszanych przez kolejne rządy? Spierają się na te tematy najtęższe głowy i używają zarówno mowy miłości, jak i nienawiści. Dlatego warto o tym czytać.