Aktualizacja: 26.07.2015 16:09 Publikacja: 26.07.2015 16:09
W wyniku połączenia działalności obu tych firm powstanie największy dostawca usług płatnej telewizji na świecie, koncern obsługujący 26 mln klientów. Federalna Komisja Łączności (FCC) zgodziła się na transakcję warunkowo. Jak podawały już wcześniej amerykańskie media, wymagania urzędników dotyczą przede wszystkim zapewnienia równego traktowania konkurencyjnym serwisom z internetowym wideo (lobbował za tym podobno Netflix) oraz rozwijanie sieci dostępu do szybkiego Internetu m.in. w szkołach. Wcześniej w ubiegłym tygodniu plany AT&T i DirecTV zaakceptował Departament Sprawiedliwości.
Prace budowlane na morzu przy projekcie morskiej farmy wiatrowej Baltica 2, realizowanym przez PGE i Ørsted, ruszą pod koniec 2025 r. O inwestycji, dotychczasowych działaniach i zadaniach na najbliższy czas mówią prezes zarządu PGE Dariusz Marzec i dyrektor zarządzająca Ørsted Offshore Polska Agata Staniewska-Bolesta.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek warto się upewnić, że nasza rodzina lub dzieci jadące na ferie mają odpowiednią ochronę ubezpieczeniową.
Zoptymalizuj proces wysyłki i zwiększ efektywność operacyjną dzięki Weekendowym Nadaniom od InPost. Nadania w weekend to możliwość szybszej realizacji zamówień, eliminacja poniedziałkowego chaosu w magazynie oraz podniesienie poziomu satysfakcji klientów. Sprawdź, jak możesz działać sprawniej i zyskać przewagę konkurencyjną.
Od początku działalności firmy należy promować nastawienie na internacjonalizację. Funkcjonujemy w warunkach gospodarki światowej i to w tej skali powinniśmy mierzyć własny sukces – mówi Paweł Roszczyk, członek zarządu, dyrektor zarządzający Adamed Pharma SA w rozmowie z dr Krzysztofem M. Zalewskim, prezesem Instytutu Boyma.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
Amerykański departament sprawiedliwości uniemożliwi przejęcie Time Warnera przez AT&T wytaczając firmom proces sądowy. Koncerny uważają to za posunięcie polityczne, wymierzone z należącą do Time Warnera krytykowaną przez Donalda Trumpa stację CNN.
To będzie największa fuzja w USA w tym roku. Giganci na rynku telekomunikacyjnym i telewizyjno-rozrywkowym połączą siły.
Urzędnicy nie dopatrzyli się zagrożeń w przejęciu platformy satelitarnej DirecTV przez telekomunikacyjnego giganta AT&T i dali zielone światło transakcji wartej prawie 49 mld dol.
Regulator amerykańskiego rynku mediowo-telekomunikacyjnego nie dopatrzył się w planowanej fuzji gigantów żadnych poważnych zagrożeń dla konkurencji na rynku. Podobnie amerykański Department Sprawiedliwości.
Amerykańskie media donoszą, że Comcast zarzuci pomysł przejęcia Time Warner Cable, bo transakcja nie ma szans na zielone światło od regulatorów rynku.
Największa amerykańska spółka – Apple Inc. – zostanie od 19 marca włączona do prestiżowego indeksu Dow Jones Industrial Average. Z elitarnego klubu 30 najważniejszych spółek giełdowych zostanie wyłączony telekomunikacyjny gigant AT&T – poinformował S&P Dow Jones Indices.
Pakiety oferujące wszelkie potrzebne nam do życia usługi w ramach jednego abonamentu byłyby wygodą czy już handlowym totalitaryzmem?
Gigant telefonii komórkowej AT&T zamierza przejąć amerykańskiego operatora telewizji satelitarnej DirectTV. Wartość transakcji szacuje się na 49 miliardów dolarów, a po uwzględnieniu długów Direct TV przejętych przez AT&T – nawet na 63 mld. dol. To czwarta co do wartości fuzja w historii sektora telekomunikacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas