Aktualizacja: 26.07.2015 16:09 Publikacja: 26.07.2015 16:09
W wyniku połączenia działalności obu tych firm powstanie największy dostawca usług płatnej telewizji na świecie, koncern obsługujący 26 mln klientów. Federalna Komisja Łączności (FCC) zgodziła się na transakcję warunkowo. Jak podawały już wcześniej amerykańskie media, wymagania urzędników dotyczą przede wszystkim zapewnienia równego traktowania konkurencyjnym serwisom z internetowym wideo (lobbował za tym podobno Netflix) oraz rozwijanie sieci dostępu do szybkiego Internetu m.in. w szkołach. Wcześniej w ubiegłym tygodniu plany AT&T i DirecTV zaakceptował Departament Sprawiedliwości.
Największymi wyzwaniami są wspieranie polskiego wzornictwa, podejmowanie inicjatyw edukacyjnych oraz zadbanie o dziedzictwo IWP bez regularnego wsparcia finansowego – mówi Michalina Pietrzyk, wiceprezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Amerykański departament sprawiedliwości uniemożliwi przejęcie Time Warnera przez AT&T wytaczając firmom proces sądowy. Koncerny uważają to za posunięcie polityczne, wymierzone z należącą do Time Warnera krytykowaną przez Donalda Trumpa stację CNN.
To będzie największa fuzja w USA w tym roku. Giganci na rynku telekomunikacyjnym i telewizyjno-rozrywkowym połączą siły.
Urzędnicy nie dopatrzyli się zagrożeń w przejęciu platformy satelitarnej DirecTV przez telekomunikacyjnego giganta AT&T i dali zielone światło transakcji wartej prawie 49 mld dol.
Regulator amerykańskiego rynku mediowo-telekomunikacyjnego nie dopatrzył się w planowanej fuzji gigantów żadnych poważnych zagrożeń dla konkurencji na rynku. Podobnie amerykański Department Sprawiedliwości.
Amerykańskie media donoszą, że Comcast zarzuci pomysł przejęcia Time Warner Cable, bo transakcja nie ma szans na zielone światło od regulatorów rynku.
Największa amerykańska spółka – Apple Inc. – zostanie od 19 marca włączona do prestiżowego indeksu Dow Jones Industrial Average. Z elitarnego klubu 30 najważniejszych spółek giełdowych zostanie wyłączony telekomunikacyjny gigant AT&T – poinformował S&P Dow Jones Indices.
Pakiety oferujące wszelkie potrzebne nam do życia usługi w ramach jednego abonamentu byłyby wygodą czy już handlowym totalitaryzmem?
Gigant telefonii komórkowej AT&T zamierza przejąć amerykańskiego operatora telewizji satelitarnej DirectTV. Wartość transakcji szacuje się na 49 miliardów dolarów, a po uwzględnieniu długów Direct TV przejętych przez AT&T – nawet na 63 mld. dol. To czwarta co do wartości fuzja w historii sektora telekomunikacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas