Aktualizacja: 22.11.2024 02:12 Publikacja: 24.11.2021 12:00
Foto: Fot. Filip Frydrykiewicz
Jak informuje Bloomberg, prezes Orange został ukarany za sprawę sprzed 13 lat, kiedy jeszcze był pracownikiem administracji państwowej zatrudnionym w Ministerstwie Finansów. Paryski sąd uznał, że Stephane Richard jest winien niezgodnemu z prawem wykorzystania funduszy publicznych i udzielenie pomocy zmarłemu niedawno Bernardowi Tapie w uzyskaniu nienależnego odszkodowania od państwa w wysokości 403 mln euro.
Sędzia Sophie Clement ukarała Stephane Richarda grzywną w wysokości 50 tysięcy euro i rokiem więzienia zawieszonym na rok. Sąd niższej instancji wcześniej uniewinnił prezesa Orange, ale prokurator ten wyrok zaskarżył.
Największymi wyzwaniami są wspieranie polskiego wzornictwa, podejmowanie inicjatyw edukacyjnych oraz zadbanie o dziedzictwo IWP bez regularnego wsparcia finansowego – mówi Michalina Pietrzyk, wiceprezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Trzeci kwartał br. przyniósł telekomunikacyjnej grupie wyhamowanie spadku przychodów widocznego w pierwszej połowie roku – spodziewają się biura maklerskie ankietowane przez „Parkiet”.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamknął konsultacje planu zagospodarowania cennych częstotliwości dla sieci 5G. Wziął w nich udział... jeden telekom. To jednak nie oznacza, że pasmo mało kogo obchodzi. Wręcz przeciwnie. Teraz ruch po stronie rządu.
Potwierdziły się nasze informacje, że trzy telekomy w Polsce - Orange, T-Mobile i Play - włączą w tym tygodniu tzw. prawdziwe 5G, czyli przyspieszą swój mobilny internet. Właśnie się to dzieje u dwóch z tych graczy.
Zanim ruszą ze sprzedażą „prawdziwego 5G”, operatorzy rozpędzają łącza przewodowego internetu w marketingowych przekazach. I walczą ceną. Na co można liczyć?
Problem firmy leży z jednej strony w spowolnieniu wzrostu wpływów ze sprzedaży smartfonów, a z drugiej w braku albo przesunięciu kontraktów informatycznych spółek należących do Orange Polska na IV kwartał.
Którą sieć komórkową w Polsce wybrać w 2023 roku? Najnowsze dane UKE o przenoszeniu numerów między operatorami mogą być ważną wskazówką. Polacy coraz częściej zmieniają sieci.
Nie tylko przychody grupy telekomunikacyjnej Orange Polska będą wyższe niż w roku ubiegłym, ale i zysk - ocenia zarząd po półroczu. Skąd to przekonanie?
Telekom nieźle zaczął 2023 rok. W jego pierwszym kwartale sprzedał telefony za kwotę o 40 proc. wyższą niż rok temu. Nieruchomości za prawie 150 mln zł. Analitycy giełdowi mogą być pozytywnie zaskoczeni.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas