Aktualizacja: 28.01.2025 02:54 Publikacja: 24.11.2021 12:00
Foto: Fot. Filip Frydrykiewicz
Jak informuje Bloomberg, prezes Orange został ukarany za sprawę sprzed 13 lat, kiedy jeszcze był pracownikiem administracji państwowej zatrudnionym w Ministerstwie Finansów. Paryski sąd uznał, że Stephane Richard jest winien niezgodnemu z prawem wykorzystania funduszy publicznych i udzielenie pomocy zmarłemu niedawno Bernardowi Tapie w uzyskaniu nienależnego odszkodowania od państwa w wysokości 403 mln euro.
Sędzia Sophie Clement ukarała Stephane Richarda grzywną w wysokości 50 tysięcy euro i rokiem więzienia zawieszonym na rok. Sąd niższej instancji wcześniej uniewinnił prezesa Orange, ale prokurator ten wyrok zaskarżył.
Jest środa, 15 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o negocjacjach Polski w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, kontrowersjach wokół Cinkciarza, najnowocześniejszych chipach niedostępnych dla Polski oraz europejskich stoczniach zarabiających na rosyjskich tankowcach.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Zdaniem ekspertów pandemia zrewidowała dotychczasowy system wartości przedsiębiorstw. Dodatkowo wchodzące w życie nowe wymogi raportowania zobligują biznes do zwracania większej uwagi na czynniki społeczne i środowiskowe.
Przed rynkiem duże infrastrukturalne zadania inwestycyjne. Trzeba je optymalnie rozplanować. Nie wpędzajmy się znów w kumulację – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabaga w Polsce.
Fatalna sesja na GPW. WIG20 stracił 2,6 proc. i znów był w ogonie europejskiej stawki.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Trwa proces zamiany technologii 3G na 4G LTE w Orange. Pierwsze zmiany wdrożono pod koniec 2023 roku. Proces obejmie teren całej Polski do końca 2025 roku. Jak należy przygotować się do zmiany?
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
Trzeci kwartał br. przyniósł telekomunikacyjnej grupie wyhamowanie spadku przychodów widocznego w pierwszej połowie roku – spodziewają się biura maklerskie ankietowane przez „Parkiet”.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamknął konsultacje planu zagospodarowania cennych częstotliwości dla sieci 5G. Wziął w nich udział... jeden telekom. To jednak nie oznacza, że pasmo mało kogo obchodzi. Wręcz przeciwnie. Teraz ruch po stronie rządu.
Potwierdziły się nasze informacje, że trzy telekomy w Polsce - Orange, T-Mobile i Play - włączą w tym tygodniu tzw. prawdziwe 5G, czyli przyspieszą swój mobilny internet. Właśnie się to dzieje u dwóch z tych graczy.
Zanim ruszą ze sprzedażą „prawdziwego 5G”, operatorzy rozpędzają łącza przewodowego internetu w marketingowych przekazach. I walczą ceną. Na co można liczyć?
Problem firmy leży z jednej strony w spowolnieniu wzrostu wpływów ze sprzedaży smartfonów, a z drugiej w braku albo przesunięciu kontraktów informatycznych spółek należących do Orange Polska na IV kwartał.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas