Reklama
Rozwiń

Następne zastosowanie tabletu i smartfonu: czas na państwowe loterie

Publikacja: 28.10.2014 17:25

Pilotaż w Chinach, negocjacje w Belgii. Polska może być następnym rynkiem, w którym terminale loterii państwowej będą miały postać smartfonu czy tabletu.

- Mam nadzieję, że w ciągu dwóch lat rozwiązania smartfonowe pojawią się w loteriach w kolejnych dwóch krajach. Jedną z nich może być Totalizator Sportowy. Dziś jesteśmy na etapie rozmów na ten temat – mówi rpkom.pl Jarosław Dąbrowski, szef centrum technologicznego GTech Poland.

Biznes GTech w Polsce to funkcja operatora systemu dla Totalizatora Sportowego (TS wykupuje od GTech kompleksową usługę systemu on-line, a dostawcą łączy dla 13 tys. punktów, realizowanych w sieci 2G i 3G od 2011 r. jest Polkomtel) i usługi centrum technologicznego dla loterii na całym świecie. Tej drugiej części działalności przychody w 2013 r spadły, ale Dąbrowskiego to nie martwi.

- Co 7-10 lat następuje konwersja technologiczna loterii. Tak jak teraz ma to miejsce w Belgii. Proces ten trwa 18 miesięcy, będzie kosztować kilkadziesiąt milionów dolarów – mówi dyrektor.

Belgijska loteria państwowa skorzysta z rozwiązań typu „smart". To oznacza, że wymieni lub uzupełni swoją sieć starszego typu terminali loteryjnych na smartfony i tablety.

- Tablety czy smartfony zamiast dużych terminali loteryjnych, to rozwiązanie dla zaspokojenia konkretnych potrzeb biznesowych. Ich wdrożenie będzie następowało między innymi tam, gdzie będzie konieczność optymalizacji powierzchni sprzedażowej oraz w krajach, gdzie jest prowadzona sprzedaż poza kolekturami. Chiny i sprzedaż uliczna losów przez terminale mobilne, których pilotaż się właśnie kończy, to jeden z przykładów – podaje Dąbrowski.

Ekonomia
Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag Polska: Jest optymizm, ale i wiele wyzwań
Ekonomia
Pogrom byków na GPW. Gdzie jesteś św. Mikołaju?
Ekonomia
Gaz może efektywnie wspierać zmianę miksu energetycznego
Ekonomia
Fundusze Europejskie kluczowe dla innowacyjnych firm
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego
Ekonomia
Energetyka przyszłości wymaga długoterminowych planów
Materiał Promocyjny
„Nowy finansowy ja” w nowym roku