Aktualizacja: 12.02.2015 11:06 Publikacja: 12.02.2015 11:06
Nawet kilkanaście tysięcy złotych trzeba zapłacić za najnowszy telewizor 4K z Androidem
Foto: materiały prasowe
Popyt na odbiorniki LCD w naszym kraju spada. W ubiegłym roku sprzedaż (liczona w okresie od września do sierpnia) zmniejszyła się o niemal 5 proc. Z badań GfK, firmy analizującej rynek, wynika, że kupiliśmy około 2,4 mln płaskich odbiorników, podczas gdy rok wcześniej sprzedano ich o ponad 123 tys. więcej. O zapaści nie ma jednak mowy. Wynik jest lepszy niż w 2012 r., gdy popyt na telewizory LCD sięgnął 2,2 mln sztuk.
Największymi wyzwaniami są wspieranie polskiego wzornictwa, podejmowanie inicjatyw edukacyjnych oraz zadbanie o dziedzictwo IWP bez regularnego wsparcia finansowego – mówi Michalina Pietrzyk, wiceprezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Kosztowna wpadka holenderskiego producenta sprzętu medycznego. W 2021 r. Amerykańska Agencja Żywności i Leków FDA zawiadomiła go o potencjalnym zagrożeniu dla zdrowia osób cierpiących na bezdech senny, używających respiratorów DreamStation. Philips wycofał je i zapłaci 1,1 mld dolarów poszkodowanym.
Dyrektor generalny firmy Philips rozpoczyna kadencję, likwidując 4000 miejsc pracy.
Wszechstronność – to dzisiaj słowo klucz. Sprzątanie na mokro czy odkurzanie na sucho? A może czyszczenie ręczne, przy pomocy niewielkiego, poręcznego odkurzacza bezprzewodowego? Prawidłowa odpowiedź brzmi: wszystko.
Lou Ottens był inżynierem w holenderskiej firmie Philips, zajmującej się elektroniką i technologią.
Holenderski gigant podał o lepszej sprzedaży kwartalnej sprzętu medycznego i o poprawie marży działów wyrobów konsumpcyjnych i oświetlenia.
Fundusz inwestycyjny Go Scale Capital kupił od holenderskiego koncernu segment zajmujący się produkcją samochodowego oświetlenia LED. Za 80,1 proc. udziałów w biznesie Philipsa zapłacił 2,8 mld dol.
Koncern za 2,9 mld dol. pozbył się działu produkcji LED oraz oświetlenia samochodowego
Tomasz Lisewski jest nowym dyrektorem generalnym Philips w Europie Środkowo-Wschodniej
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas